Do końca sierpnia można złożyć wniosek o szybszą wypłatę 300 plus!

W chwili obecnej ponad 40 proc. rodzin, które złożyły wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną, otrzymały świadczenie. Do końca września można otrzymać pieniądze, jeśli zostanie złożony wniosek drogą elektroniczną lub papierową do 31 sierpnia.

farby dziecko

Elżbieta Rafalska podczas czwartkowej konferencji prasowej oświadczyła, że dane z 24 sierpnia 2018 roku mówią, iż 3,4 mln rodzin jest uprawnionych do pobierania świadczenie "Dobry Start". Już 2,5 mln z nich złożyło wnioski o otrzymanie "300+".

Zobacz też: 500 plus i 300 plus - formularze wniosków

"Możemy powiedzieć, że 40 proc. już otrzymało wypłaty. Poszło na to 540 mln zł. Całość programu to jest 1,44 miliarda złotych" - powiedziała minister. Poinformowała również, że województwa takie jak świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie mają wypłaty na poziomie przewyższającym obecnie 50 proc.

"To są te województwa, w których sytuacja dochodowa, sytuacja na rynku pracy jest może ciut gorsza niż innych regionów" - powiedziała minister Rafalska.

Są również takie województwa, w których wypłaty są na poziomie 20 procent wypłacalności - wśród nich jest lubelskie, zachodniopomorskie i łódzkie.

"Wyprawka w jakiejś mierze wyrównuje status dzieci, jest programem równościowym, nie dyskryminuje innych. Objęte są nim tak samo wszystkie dzieci. Wyprawka w szkole nie powinna dzielić w szkole dzieci na lepsze i gorsze. Każde dziecko powinno mieć jak najbardziej równe szans" - powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Polecamy: 300+ - kto nie dostanie świadczenia?

Zaznaczył, że program opiera się na wiarygodnym "uszczelnieniu systemu podatkowego".

"Na wygraniu wielu bitew z mafiami vatowskimi, z przestępcami podatkowymi. I to odnosi się w szczególności do podatku VAT, ale również do podatku od zysków firm, jak również podatku od osób indywidualnych" - mówił szef rządu.

 

 

AK

Źródło: RadioZET.pl/PAP/PTD

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz