Rusza nowy cykl na Supermamach! `Dziecko i… co dalej?`.

A w nim wyjątkowe rozmowy o rodzicielstwie z terapeutką Małgorzatą Liszyk-Kozłowską. Jeśli jest coś, o czym chciałabyś porozmawiać w szczerej i bezkompromisowej rozmowie na temat swego bycia Mamą, pisz do nas na adres: redakcja@supermamy.pl. Twoje sugestie i inspiracje są dla nas ważne!

rodzina

W rozmowach o rodzicielstwie bierzemy pod lupę nasze bycie rodzicem i nie boimy się przyjrzeć mu się z bliska. Pragniemy poruszać tematy, które leżą nam na sercu, które nas gniotą, bolą, są niewygodne, ale też sprawiają, że chce nam się dalej chcieć i poczuć, że bycie Mamą i Tatą to doświadczenie, którego nie zamienilibyśmy na nic na świecie. Czekamy na Wasze uwagi, na wszystko co Was cieszy, smuci, dręczy i wkurza. Czekamy, na Wasze inspiracje do naszych rozmów.

Pierwsza rozmowa dotyczy Waszego związku. Związku obojga rodziców, bez którego nie byłoby dziecka. Nawet, jeśli zaistniał on tylko na chwilę, był przelotny, nieudany czy rozleciał się tragicznie, to jednak dał on początek nowemu życiu i jedynemu w swoim rodzaju istnieniu: Waszemu synowi lub córce.

Do wywiadów zaprosiliśmy cenioną terapeutkę, Małgorzatę Liszyk-Kozłowską, która zauważyła, że gdyby tyle samo troski, wkładanej w materialne i fizyczne przygotowania do narodzin dziecka, włożyć w przygotowanie psychiczne i mentalne na jego przyjście na świat, wielu późniejszych problemów związanych z naszym rodzicielstwem nie przeżywalibyśmy tak boleśnie i – niekiedy – tak dramatycznie. Wiedzielibyśmy, że zostanie rodzicem to dopiero początek do stawania się nim przez całe życie naszej pociechy.

W naszym nowym cyklu: „Dziecko i… co dalej?” chcemy zachęcić Was, kochani Rodzice, do refleksji: nad Waszym byciem mamą i tatą, nad sposobem wychowywania dzieci, celami, motywacjami i intencjami, które nie zawsze są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Jeśli jesteście młodą rodziną i zaczynacie dopiero przygodę z rodzicielstwem lub trwa ona już kilka lat i chcecie, aby trwała nadal, przypomnijcie sobie, czytając naszą rozmowę: że jakość Waszej relacji z partnerem ma elementarny wpływ na zdrowie i samopoczucie waszego dziecka. Na jego zdrowie psychiczne!

Jesteście dla niego pierwszymi i niepodważalnymi nauczycielami miłości. To od Was może nauczyć się tego, co najlepsze, ale też przez Was poczuć się do głębi zranione.

Toksyczny, zły i patologiczny związek rodziców niszczy dziecko bezpowrotnie.

Pierwsza rozmowa z cyklu już jutro!

Joanna Weyna

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz