Jakie wymagania muszą spełnić kobiety, by otrzymać emeryturę "Mama plus"?

Premier Morawiecki zapowiada, że Matki z czwórką dzieci otrzymają minimalną krajową. Co muszą zrobić?

premier

Minimalna emerytura dla kobiet, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci zostanie wdrożona od nowego roku - zapowiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki, podczas debaty nad wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności wobec szefowej Komitetu Społecznego Rady Ministrów, Beaty Szydło.

Pomysł wdrożenia emerytury dla kobiet, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci budzi duże zainteresowanie. Według zapowiedzi premiera, “matczyna emerytura” ma zostać wdrożona od nowego roku.

Jakie warunki będzie musiała spełnić Beneficjentka programu “Mama plus”?

Każda kobieta, która urodzi i wychowa przynajmniej czwórkę dzieci, zdobędzie prawo do emerytury minimalnej (na dzień dzisiejszy jest to 1029,80 zł brutto). Świadczenie mają uzyskać zarówno kobiety, które nigdy nie pracowały, jak i te, które pracowały, ale zbyt krótko (np. poniżej 20 lat), aby wypracować kapitał do emerytury minimalnej. Pierwszym państwo sfinansuje całą emeryturę, drugim dopłaci różnicę do wysokości najniższego świadczenia.

Co dosyć istotne, kobiety, które urodziły przynajmniej 4 dzieci, a przepracowały powyżej 20 lat, czyli wypracowały sobie emeryturę minimalną… na żadne dodatki liczyć nie mogą.

 

AK

Źródło: businessinsider.com.pl

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Alicja
2018-06-08 10:40:51

A co z mężczyznami jeśli zamienili się z żonami miejscami i to oni wychowują dzieci?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz