Pomysły na pyszną jazdę, czyli jedzenie w podróży

Lato to czas rodzinnych wycieczek i podróży. Bez względu na to, czy są one dalekie czy bliskie, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie pożywienie, które doda nam energii i siły na kolejne godziny trasy. Warto pomyśleć o tym wcześniej, aby odpowiednio przygotować menu. W jakie potrawy oraz produkty należy się zaopatrzyć podpowiedzą Piotr Ceranowicz – uczestnik III edycji programu Top Chef oraz Anna Różyk – ekspert ds. żywienia.

wycieczka

Dalekie i męczące podróże sprzyjają podjadaniu niezdrowego jedzenia, które jest łatwe w spożyciu. Jeśli jednak dbasz o swoją formę zapomnij o niezdrowych przekąskach, które dostarczą Ci jedynie pustych kalorii. Jedzenie przygotowane w domu będzie smaczne, a co najważniejsze zdrowe.

Przygotowanie - klucz do sukcesu

Często zastanawiamy się jakie jedzenie zabrać ze sobą w podróż. Otóż wszystko zależy od jej długości, liczby uczestników oraz środka transportu. Wiadomo bowiem, że w samochodzie jedzenie odbywa się w bardziej komfortowych warunkach niż na przykład w autokarze. Jednak również podczas postoju możemy chwilę przerwy wykorzystać nie tylko na przysłowiowe „rozprostowanie kości”, ale również zjedzenie smacznego i pożywnego posiłku. Wcześniejsze przygotowanie apetycznych dań na podróż to pewność, że w daniu znajdą się nasze ulubione, a przede wszystkim świeże składniki. Dalej znajdziecie kilka kulinarnych wskazówek, które pomogą Wam przetrwać nawet najdłuższą i najbardziej męczącą podróż.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz