Znasz spirulinę? Oto kilka powodów dla których powinnaś wprowadzić ją do diety dziecka

Właśnie ogłoszono ją superfood'sem!

spirulina

Spirulina w ostatnich latach zawojowała rynek, nie tylko dlatego, że jest idealnym zamiennikiem dla zwykłego cukru, lecz także za zdrowotne aspekty. Wiele osób zastanawia się, czy podawać spirulinę dzieciom - jest ona zupełnie bezpieczna dla nich, szczególnie dlatego, że jest najlepszym uzupełnieniem niedoborów białka. Dbasz o zdrowie swojego dziecka? Wprowadzasz u niego zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat? Spirulina idealnie sprawdzi się w Waszym domu!

Zobacz też: Żywność ekologiczna dla dzieci - dlaczego warto?

Czym jest spirulina?

Spirulina to niebiesko-zielona mikroalga, która zazwyczaj rośnie w słodkowodnych jeziorach, naturalnych źródłach i słonej wodzie w klimacie subtropikalnym i tropikalnym. Nie jest jednak niczym nowym ani odkrywczym - składnik był spożywany od wieków w takich miejscach jak Afryka Środkowa, ze względu na naturalne występowanie.

Mikroalgi ze względu na swoje właściwości, są zazwyczaj suszone i proszkowane. Łączy się je z innymi składnikami pożywienia lub dodaje do napojów. Można ją też przyjmować w formie tabletek, jako suplement diety.

Przeczytaj też: Kupuj tylko BEZPIECZNĄ żywność dla dzieci!

Jakie korzyści zdrowotne ma Spirulina?

Lista jest bardzo długa, zacznijmy od tego, że zawiera korzystne kwasy tłuszczowe takie jak DHA czy GLA. Ma w sobie też wysoki poziom przeciwutleniaczy, które chronią organizm przed uszkodzeniami. Na dodatek są wypełnione substancjami odżywczymi takimi jak wapń, nacyna, potas, magnez i witaminy z grupy B oraz żelazem. Po krótce: są dobre dla zdrowych mięśni, kości i serca oraz wypełniają nas energią lepiej niż 3 kubki czarnej kawy.

Ma też istotne właściwości w diecie wegańskiej i wegetariańskiej, ponieważ osiąga imponujący poziom 70% masy białka. Tylko jedna łyżka zielonego proszku może dostarczyć naszemu organizmowi 6 gramów białka, czyli tyle samo... co całe jajko.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz