Zdrowe słodycze

Czy to możliwe? Przecież słodycze odbierają apetyt, są przyczyną nadwagi i psują się od nich zęby. Otóż nie wszystko co słodkie, jest niezdrowe. Są słodkości, które w rozsądnej ilości, możesz zaoferować swojemu dziecku bez wyrzutów sumienia.

słodycze

Chyba nie ma dzieci, które nie lubią słodyczy. Może są takie, które lubią je mniej, a inne bardziej, ale podobno upodobanie do słodkiego smaku dzieci wyssały z naszym mlekiem. Ono ma przecież słodkawy smak.

Mój półtoraroczny synek ma na słodycze bardzo wyczulony węch. Nie umiem inaczej wytłumaczyć sytuacji, w której, nie znając i nigdy nie widząc na oczy pralinek, kiedy zobaczył je po raz pierwszy na kuchennym stole, wspiął się na krzesło, capnął jedną, włożył do buzi i zaczął uciekać. Kilka dni później, wypatrzył, pomimo niewielkiego 90-centymetrowego wzrostu (to już ciut więcej, niż wysokość stołu w salonie), jedną malutką kostkę czekolady, leżącą bez papierka na obrusie. Ściągnął więc obrus ze stołu jednym zgrabnym ruchem, by móc dopaść upragnioną czekoladkę. Zorientowałam się, co zrobił, gdy zauważyłam go "schowanego" za przejrzystą firanką, z pomrukiem rozkoszy na ustach i śladami „zbrodni” wokół nich. Wtedy zrozumiałam, że nie mogę radykalnie ograniczać mojemu dziecku słodyczy. Pozostało mi więc mądrze wybierać z dostępnych słodkości te najlepsze dla zdrowia.

Na co padł mój wybór?

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz