25 najpopularniejszych imion dla dziewczynek na świecie

Polskie pewnie nie będzie dla was niespodzianką.

imiona dla dziewczynek

 

Znalezienie imienia dla dziewczynki to nie taka prosta sprawa. Trudno spośród nieskończonych możliwości wybrać to jedno, najlepsze, zwłaszcza że jest to jeden z tych wyborów, które wiążą się z największą odpowiedzialnością ze strony rodziców.

Nieodpowiednie imię może być dla malucha udręką już w szkole. Może też okazać się, że imię jest zbyt popularne albo że w przyszłości dziecko zechce je zmienić. Niełatwo trafić idealnie, dlatego żeby ułatwić Wam wybór, przygotowałam dla Was listę najbardziej lubianych dziewczęcych imion z całego świata. Jedno pochodzi nawet z Gry o tron, ale spokojnie – nie chodzi o królową Daenerys. Chociaż owszem, swoją oszałamiającą karierę zawdzięcza telewizji.

Są to imiona modne w najróżniejszych zakątkach świata, nie ma się więc co dziwić, że niektóre z nich zupełnie nie są używane w Polsce. Wszystko zależy jednak od Waszych preferencji – jeśli więc podoba Wam się jakieś imię, nie martwcie się jego popularnością!

Evie – Australia

Imię to jest w Australii niezwykle lubiane nie bez przyczyny – jest pochodną imienia Ewa i oznacza „dającą życie”. Może być zarówno samodzielnym imieniem, jak i zdrobnieniem od Eva, Eve, Evelyn i Evangeline.

 

Aurora – Włochy

W mitologii rzymskiej Aurora była boginią świtu i oczywiście nieprzypadkowo jej imienniczka, Aurora Borealis, aż emanuje światłem.

 

Saoirse – Irlandia

Niemałych kłopotów przysparza wymowa tego imienia – wcale nie brzmi ono „Sajorsi”, jak mogłoby się wydawać, ale „Sursza” (wzorcowo), „Sirsza” (w Irlandii Północnej) lub „Sersza” (na południu Irlandii).

 

Eleanor – USA

Po grecku, a także po francusku, imię Eleanor znaczy „jasne światło”. Jego pierwowzorem było francuskie imię Aliénor, dziś już rzadkie.

 

Kira – Rosja

Jest to żeński wariant imienia Cyrus, które wywodzi się z Persji i oznacza "pasterz.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz