5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przy zakupie wózka

Zakup wózka to wyzwanie. Wiąże się on bowiem z poważnym wydatkiem, który warto zaplanować z głową i uwzględnić w rodzinnym budżecie. Co zrobić, aby zakup spełnił nasze oczekiwania, a przede wszystkim: aby dziecko czuło się w nim dobrze i bezpiecznie?

rodzina na spacerze z wózkiem

Zanim zdecydujemy się na wyprawę do sklepu warto rozeznać się nieco w podstawowych zagadnieniach dotyczących wózków. Natłok informacji może sprawić, że poczujemy się zdezorientowani i wyjdziemy z pustymi rękoma. Zaleca się zatem na początek zapoznanie
z szeroką ofertą wózków, którą znajdziemy w internecie. Zrobimy to bez wychodzenia z domu i marnowania czasu na przemieszczanie się z miejsca na miejsce.  

Idealnie dopasowani

Przed wyborem pierwszego pojazdu dla swojego malucha warto zadać sobie jedno podstawowe pytanie: jedno czy wielofunkcyjny? Standardowe wózki mają jedynie gondole, ale można również zakupić wózek 3w1. Wtedy zyskujemy nie tylko głęboki wózek, ale także możliwość wpięcia siedziska spacerowego, czy fotelika samochodowego. Nie musimy zatem ponownie planować zakupu spacerówki po pierwszych 7-8 miesiącach życia malucha. Tego typu wózek wielofunkcyjny posłuży nam zatem, aż do 3. roku życia dziecka. Na opcję z wyłącznie jedną funkcją decydują się zazwyczaj osoby, które nie mają zbyt dużo miejsca w swoim domu do przechowywania kilku osprzętów. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy zakup wózka z gondolą, w której możemy regulować oparcie. Zyskujemy przy tym możliwość zmiany pozycji niemowlaka, który będzie mógł leżeć nie tylko całkowicie płasko, ale i po kilku tygodniach życia poznawać świat z wyższej perspektywy. 

Okrycie ma znaczenie

Przy wyborze wymarzonego modelu warto zwrócić uwagę czy posiada oznaczenie UV50. Oznacza to że materiał, z którego wykonany jest wózek ochroni nasze dziecko przed bardzo szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Zapobiegnie ich przedostaniu się do wnętrza gondoli, a my będziemy mogli bez problemu cieszyć się długimi spacerami w letnie dni. Istotną rzeczą jest także kwestia czyszczenia okrycia wózka. Ważne jest zatem, aby można było je zdjąć ze stelaża i dokładnie oczyścić. Większość modeli wózków wykonana jest z poliestru, który dobrze znosi czyszczenie, wykonane chociażby gąbeczką.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Aldona
2019-03-18 11:06:45

O mamo.... Ale filozofia z tym wózkiem. Moje dwie przejeździly jednym wózkiem 3w1 dodatkowo odkupionym od kogoś. Moim zdaniem nie sztuką jest wydać 5000zl na wózek ale kupić taki wozek z drugiej ręki za pół ceny lub mniej (u nas 1/5 ceny ) i używać go aż do końca. U nas jeszcze działa i spokojnie mogłoby nim przejeździć jeszcze jedno dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz