Dziecko nad morzem. Jak zadbać o jego bezpieczeństwo?

Czy wiesz, jak zadbać o to, by Twoje dziecko było maksymalnie bezpieczne nad morzem?

morze

Sezon urlopowy w pełni, a jak wiadomo – jak urlop, to nad wodę. Najlepiej dużą wodę. Czy jednak wyjazd z małym dzieckiem nad morze czy nad jezioro to dobry pomysł? Wielu rodziców boi się, że takie wakacje niosą za soą ogromne zagrożenie. Czy tak jest rzeczywiście?

Wyjazd z dzieckiem to niemal zawsze dobry pomysł. Trzeba jednak pamiętać, że wyjazd wyjazdowi nierówny, a gwarantem dobrego wypoczynku są rodzice, którzy w odpowiedni sposób zadbają o bezpieczeństwo dziecka. A odpowiednie zapezpieczenie to nie tylko okulary przeciwsłoneczne!

Jasne zasady

Dziecko musi wiedzieć, co wolno, a czego nie należy– to jest podstawą, od której należy zacząć, by móc dalej myśleć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka nad morzem. Jeśli nie nauczysz dziecka, że bez pozwolenia nie należy wchodzić do wody, to trudno wymagać tego od malucha. Podstawowe zasady w czasie rodzinnych wyjazdów to:

  • Dziecko nie oddala się bez poinformowania o tym;
  • Dziecko nie wchodzi do wody bez pozwolenia;
  • W wodzie dziecko przebywa wyłącznie pod opieką rodziców;
  • W sytuacji kryzysowej (nagła burza, sztorm) dziecko wykonuje polecenia rodziców;
  • Rodzice wyznaczają czas, kiedy można chodzić po sklepach i straganach – oddalenie się w celu przyjrzenia się z bliska figurce psiego patrolu nie jest mile widziane.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz