Podróż z dzieckiem – jak zapewnić maluchowi bezpieczeństwo w samochodzie?

Bez względu na to, czy to długi wakacyjny wyjazd czy szybki wypad po zakupy do supermarketu - wybierając się nawet w najkrótszą podróż samochodem z dzieckiem należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

dziecko w samochodzie

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a co za tym idzie - sezon urlopowy. Zapewne wiele rodzin wyruszy w podróż samochodem z dziećmi nad polskie morze, w góry, albo na Mazury. Nawet podczas najkrótszej wycieczki należy zwrócić uwagę na wiele elementów, które mogą zaważyć o bezpieczeństwie malucha. Razem z firmą CYBEX, która jest wiodącym producentem produktów dla dzieci i niemowląt, przedstawiamy podstawowe zasady, których warto przestrzegać wyruszając na wyprawę z dziećmi.

Pierwsze kroki należy podjąć jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Warto zwrócić uwagę na zapięcie pasów bezpieczeństwa oraz zagłówek, który powinien być wyposażony w odpowiedni system regulacji. Niektóre modele fotelików posiadają zagłówki regulowane w trzech pozycjach, zapobiegających opadaniu głowy malucha podczas snu, a  w przypadku kolizji bocznej główka pozostaje w bezpiecznej strefie fotelika, co zapewnia dziecku maksymalną ochronę.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz