`Blisko z Tobą chcę być`- wsparcie dla budowania bliskości

Pierwszy w Polsce program wsparcia dla rodzicielstwa bliskości, nad którego rozwojem czuwa Pharmaceris EMOTOPIC.

Pharmaceris EMOTOPIC

Kangurowanie, pobyt w szpitalu z wcześniakiem czy czuwanie przy łóżku hospitalizowanego dziecka będą dla rodziców bardziej komfortowe. Wszystko dzięki EmoStrefom, które powstaną w ramach ogólnopolskiej kampanii „Blisko z Tobą chcę być”. Jest to pierwszy w Polsce program wsparcia dla rodzicielstwa bliskości, nad którego rozwojem czuwa Pharmaceris EMOTOPIC.

Pierwsze dni i miesiące po narodzinach to wyjątkowy czas, kiedy mama, tata i ich dziecko powinni być razem. Częste przytulanie, masaż, kontakt w czasie karmienia czy zabiegów pielęgnacyjnych dają noworodkowi poczucie bezpieczeństwa i stymulują jego prawidłowy  rozwój.

W nowopowstających EmoStrefach na rodziców i ich pociechy czekać będą, m.in.:

-  fotele do kangurowania na oddziałach neonatologicznych,

- rozkładane łóżka dla rodziców czuwających przy łóżkach szpitalnych swoich dzieci,

- koala Emo – maskotka i gry umilające czas dzieciom i ich rodzicom przebywającym na oddziałach szpitalnych. 

EmoStrefy powstaną tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Szpitale, przychodnie, placówki medyczne będą mogły zgłosić się do udziału w programie na: www.emostrefa.pl. Na tej podstawie wybrane zostaną lokalizacje, gdzie już niedługo powstaną EmoStrefy. Ich tworzenie sfinansuje marka Pharmaceris. Dodatkowo, we współpracy ze znaną i lubianą przez rodziców marką MayLily, powstanie maskotka-cegiełka koala Emo. 10 złotych z każdej sprzedanej zabawki zasili budżet budowy EmoStref.

Dlaczego rodzicielstwo bliskości?

Twórcami oraz propagatorami rodzicielstwa bliskości (ang. attachment parenting) są William Sears - amerykański pediatra oraz jego żona Martha Sears - dyplomowana pielęgniarka i doradca laktacyjny. Według ich teorii rodzicielstwo bliskości opiera się  na 7 zasadach, które pomagają w  budowaniu bliskiej relacji dziecka z jego opiekunem. Są to:

1. Bądź blisko od porodu.

2. Słuchaj płaczu swojego dziecka.

3. Karm piersią.

4. Noś dziecko przy sobie.

5. Śpij przy dziecku.

6. Pamiętaj o równowadze i wyznaczaniu granic.

7. Strzeż się trenerów dzieci, uczących powściągliwości wobec dzieci.

Miłość, bliskość i szacunek – tego potrzebują dzieci od swoich rodziców, aby zdrowo się rozwijać. Na tych filarach opiera się rodzicielstwo bliskości. Dotyk, ciepło mamy i taty, kontakt i przytulanie - to odpowiedź na naturalne potrzeby dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Dla starszaków wspólne spędzanie czasu i codzienna bliskość są sygnałem akceptacji, zapewniają im pewność siebie i pomagają stawiać czoła trudnym sytuacjom.

Więcej informacji na: www.emostrefa.pl oraz www.emotopic.pl.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz