Czego nie powie ci pediatra, a co warto wiedzieć?

Praktyczne wskazówki, które na pewno ci się przydadzą!

pediatra

To normalne, że gdy dziecku coś dolega, chcesz jak najszybciej się skonsultować ze specjalistą. I choć odwiedzasz lekarzy, raczej żaden tego ci nie powie:

Unikaj poniedziałku

Jeśli możesz poczekać na wizytę, np. idziesz na bilans, unikaj poniedziałków, w ten dzień najwięcej rodziców che skonsultować swoje pociechy. Kolejki i chaos mogą być nieprzyjemne dla malucha.

Cała uwaga dla dziecka

Wycisz telefon i w pełni ten czas poświeć na rozmowę z lekarzem.

Nie czekaj

Czasem rodzice nie mogą się dostać do wybranego pediatry. Jeśli objawy cię niepokoją, idź do jakiegokolwiek lekarza, gdyż opóźnienie może spowodować pogorszenie stanu dziecka, a nawet błędną diagnozę. Nie musisz czekać, aż gorączka będzie bardzo wysoka.

Mów o wszystkim

Nie wahaj się mówić o objawach o tym, co się stało, dzięki temu lekarz może szybciej dokonać diagnozy pomóc dziecku. Nie oszukuj i nie wybielaj się, przecież chodzi o zdrowie dziecka.

Nie polegaj na dr Googlu

Niestety większość rodziców najpierw poszukuje informacji w sieci i tak diagnozuje dziecko. Pamiętaj jednak, że lekarz skończył odpowiednie studia i ma praktyczną wiedzę.

Jedno dziecko na wizytę

Nie załatwiaj wizyt hurtowo, postaraj się tak zorganizować opiekę, by do gabinetu wchodzić tylko z jednym dzieckiem i jemu poświęć maksymalnie czas wizyty.

Nie bój się powiedzieć, że nie chcesz antybiotyku

Są lekarze, którzy unikają dawania antybiotyków, inni wierzą w ich działanie. Jednak jeśli nie jesteś przekonana, zapytaj, jakie są inne sposoby leczenia i czy antybiotyk jest konieczny.

Nie musisz lubić lekarza

Jeśli nie jesteś zadowolona z wizyty, nie bój się poprosić o konsultację z innym specjalistą.

Większość wizyt jest niepotrzbna

Wiele mam z czasem instynktownie wie, kiedy trzeba iść do lekarza, a kiedy to np. tylko katar. Warto jednak zawsze, gdy masz wątpliwości udać się "niepotrzebnie" do lekarza, niż narażać dziecko.

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz