Jak grillować, by dzieci mogły jeść razem z Wami?

Wspólne posiłki to ważna sprawa, a sezon grillowy w pełni. Czy wiesz, jak grillować, by dziecko mogło uczestniczyć we wspólnych posiłkach?

grill

Wyobrażacie sobie letni weekend bez grilla? My nie! A co z naszymi dziećmi? Czy mogą jeść razem z nami? Przekonajcie się!

O tej porze roku wszyscy zajadamy się potrawami z grilla. Wielu z nas zadaje sobie jednak pytanie, czy potrawy prosto z grilla będą dobre również dla najmłodszych. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ potrawy z grilla mogą być różne w zależności od tego, jaką metodę grillowania przyjmiemy.

Grill dla dzieci – czego się wystrzegać?

Przede wszystkim kiełbasy i mięsa grillowane bezpośrednio na ruszcie stają się bardzo niebezpieczne dla dziecięcych organizmów, ze względu na obróbkę pod wpływem bardzo wysokiej temperatury. W tych produktach wytwarzają się szkodliwe dla zdrowia substancje. Rodzic nie może podawać też dziecku żadnych mięs, które zostały upieczone bezpośrednio na ruszcie. Tłuszcz, który wypływa z nich do ogniska, wytwarza rakotwórcze substancje. Następnie związki te osiadają na wszystkich produktach, które znajdują się na ruszcie.

Grill dla dzieci – czy przypalone jedzenie można podać dziecku?

Nie podawajmy dziecku mocno przypalonych, zwęglonych kawałków mięsa. To właśnie w nich znajduje się najwięcej szkodliwych substancji.

 

ZOBACZ: Przepis na najlepszą sałatkę z grillowanymi krewetkami!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz