Pokazywanie, że antyszczepionkowcy to oszuści, daje mu wielką satysfakcję

Dawid Ciemięga mówi wprost: "Antyszczepionkowcy to oszuści"!

ciemięga

Dawid Ciemięga to jeden z lekarzy, którzy cieszą się poczytnością nie tylko w medycznym gronie. Pediatra z Tychów jako pierwszy wypowiedział wojnę antyszczepionkowcom i skierował ich postulaty na drogę sądową, uznawszy, że są krzywdzące i nieprawdziwe.

ZOBACZ: Ich córeczka miała wysoką gorączkę, pojechali do szpitala... a lekarz wezwał policję!

Antyszczepionkowcami, którzy szkalowali Dawida Ciemięgę w internecie, zajmuje się obecnie prokuratura (pisaliśmy już o tej sprawie).

Cięmięga zapowiada jednak, że to nie koniec. Chce walczyć z antyszczepionkową propagandą szczególnie, że – jak twierdzi – w przeciwieństwie do antyszczepionkowców posiada medyczne dowody zaczerpnięte z podręczników i wieloletnich badań, a nie z nieznanych portali i Facebooka.

ZOBACZ: Staś urodził się i nie oddychał. Lekarz odbierał poród... przez telefon

Pokazywanie ludziom, że antyszczepionkowcy to oszuści, daje mi wielką satysfakcję, ponieważ walczę z pseudonauką - mówi Dawid Ciemięga, który wypowiedział wojnę z przeciwnikom szczepień.

Niedługo kończę pięcioletnią specjalizację z pediatrii. Pracuję w przychodni i szpitalu w Tychach. Mniej więcej półtora roku temu przychodzący z dziećmi na wizyty rodzice zaczęli zadawać dziwne pytania. Czy szczepionka przeciwko śwince, odrze i różyczce może spowodować autyzm? Czy po szczepieniu dziecku grożą alergie? Co z rtęcią w szczepionkach? Wyczuwałem lęk, więc nie wzruszałem ramionami, tylko dociekałem, skąd te wątpliwości, ponieważ często rodzice nie potrafili ich uargumentować. Mamy – to one zwykle przychodzą na wizyty – odpowiadały, że usłyszały coś od koleżanek, wyczytały na forum dla rodziców. Ale bez konkretnego źródła. Intrygowało mnie, w jaki sposób te kłamstwa się rozprzestrzeniają. Jednak zrozumiałem, jaki mechanizm tym rządzi, dopiero jesienią zeszłego roku, kiedy zacząłem aktywnie działać w mediach społecznościowych - odpowiada Dawid Ciemięga w wywiadzie z „Gazetą Wyborczą”

ZOBACZ: Lekarze byli przekonani, że ten maluszek nie przeżyje, a to kolejny wcześniak, który zadziwił wszystkich! [VIDEO]

Dawid Ciemięga wyznał również, że nie wszyscy rodzice, którzy nie szczepią swoich dzieci, to osoby zaangażowane ideologicznie. Stwierdził, że znaczna część osób, które boją się szczepień, to ofiary manipulacji. Manipulacji, która w perspektywie czasu może zaszkodzić całej populacji.

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz