Dlaczego ludzie boją się szczepień?

Skąd się wzięła popularność ruchów antyszczepionkowych? Dlaczego bycie antyszczepionkowcem jest modne? Dlaczego dotyka to coraz mądrzejszych ludzi?

szczepienie

 Jak tylko pojawia się temat szczepień, to albo kończymy rozmowę, bo to temat drażliwy, albo zaczynamy się wykłócać o swoje racje. Dlaczego tak jest? Dlaczego boimy się szczepień i dlaczego boimy się mówić o tym, że szczepienia są nam wszystkim potrzebne?

ZOBACZ: Ile można zarobić na ekorodzicach i antycywilizacji?

Nie tak dawno miała miejsce rozmowa z prof. Ronem Daganem na portalu zdrowie.radiozet.pl. Naukowiec w bardzo prosty sposób wyjaśnił, dlaczego społeczeństwo tak bardzo boi się szczepień i skąd właściwie wzięła się taka popularność ruchów antyszczepionkowych.

Specjalista uważa, że popularność ruchów antyszczepionkowych nie ma właściwie nic wspólnego z medycyną. To bardziej kwestie polityczne decydują o tym, że ludzie chcą się buntować. Większość rodziców nie buntuje się przeciwko szczepieniom jako takim, ponieważ niewiele wiedzą na ich temat. Rodzice buntują się przeciwko ograniczaniu im władzy rodzicielskiej i temu, że to minister i premier decydują o tym, czemu ma być poddawane dziecko.

ZOBACZ: Lekarz zaatakowany przez przeciwników szczepień. Jak daleko jeszcze posuną się antyszczepionkowcy?

Czy ruch antyszczepionkowy to nowość?

Ruchy antyszczepionkowe istniały odkąd istniały szczepionki. Na każde działanie jest przeciwdziałanie, więc pierwsze ruchy antyszczepionkowe pojawiły się w Polsce około 200 lat temu. Różnica jednak polegała na tym, że trudniej było rozprzestrzeniać informacje, ponieważ nie było mediów społecznościowych.

ZOBACZ: Po 18 latach nieobecności wróciło polio. Przez brak szczepień

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz