Po czym poznać, że dziecko jest gotowe, by zrezygnować z popołudniowej drzemki?

Rezygnacja z drzemki w ciągu dnia może być dla malucha i rodziców nie lada wyzwaniem.

drzemka w ciągu dnia

Popołudniowa drzemka malucha to prawdziwe zbawienie dla rodziców. Czasami to jedyna pora w ciągu dnia, kiedy mama i tata mogą w spokoju obejrzeć telewizję, zjeść obiad, albo zrobić drobne porządki w domu. Niestety tak jak wszystko co dobre, drzemki w ciągu dnia szybko się kończą.

Każdy maluch jest inny, więc ciężko jest przewidzieć, kiedy dziecko przestanie potrzebować snu w ciągu dnia. Najczęściej z drzemki rezygnują dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Bez względu na to, kiedy to nastąpi, zmiana ta będzie trudna zarówno dla malucha jak i jego rodziców. Na szczęście dzięki drobnym wskazówkom rezygnacja z popołudniowych drzemek może być o wiele łatwiejsza.

Znaki, że Twoje dziecko jest gotowe, by zrezygnować z popołudniowej drzemki

Zanim całkowicie zrezygnujesz z popołudniowych drzemek dla malucha upewnij się, że Twoje dziecko jest gotowe na taką zmianę. Niestety nie spotkano jeszcze dziecka, która samo zakomunikowałoby, że już nie chce spać w ciągu dnia. By nie przegapić tego momentu warto wypatrywać poniższych znaków:

Problemy z zasypianiem – zdaniem Elizabeth Super, kiedy dziecko przestaje potrzebować snu w ciągu dnia, ma problemy z wieczornym zaśnięciem. Drzemka rozregulowuje organizm malucha, który już jej nie potrzebuje, by przetrwać dzień. W konsekwencji pojawiają się problemy z położeniem dziecka do spania czy z jego porannym wstawaniem.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Zdziwiona
2017-04-09 22:12:35

Nie spotkano? Mój 2,5-latek mówi, że nie che mu się spać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz