W tym kraju od 5 lat nie urodziło się ani jedno dziecko z zespołem Downa

We wszystkich przypadkach przeprowadza się aborcję.

Zespół Downa

14 marca pojawiła się szokująca informacja. Dr Peter McParland z National Maternity Hospital poinformował, że 100% dzieci z Islandii, u których zdiagnozowano trisomię 21. chromosomu zostało abortowanych, a w przeciągu ostatnich 5 lat nie urodziło się ani jedno dziecko z zespołem Downa. Islandia to pierwszy kraj, który tak “skutecznie” wyeliminował dzieci z zespołem Downa.

Islandczycy jako jedni z pierwszych dopuścili wyjątki od zakazu aborcji. Od 1935 roku zezwalano na przerywanie ciąży z przyczyn medycznych, eugenicznych i kryminalnych. Przepisy te stały się przykładem do ustanawiania podobnych ustaw w późniejszych latach dla wielu krajów świata. W 1975 roku uchwalono aktualne przepisy dzięki, której aborcję można wykonywać w następujących okolicznościach:

  • gdy kobieta urodziła kilkoro dzieci w krótkim czasie, bądź okres od ostatniego porodu był krótki;
  • gdy jest trudna sytuacja rodzinna, choroba w rodzinie, a nawet gdy rodzina jest zbyt duża;
  • gdy ze względu na wiek lub niedojrzałość psychiczną/emocjonalną, kobieta nie może zapewnić dziecku opieki na satysfakcjonującym poziomie;
  • gdy kontynuacja ciąży lub poród zagraża zdrowiu fizycznemu, lub psychicznemu matki;
  • gdy istnieje uzasadnione podejrzenie, że dziecko urodzi się poważnie upośledzone;
  • gdy u jednego rodziców występuje ciężka choroba ograniczająca zdolność do opieki nad dzieckiem;
  • gdy ciąża to wynik gwałtu.

Ustawa zabrania aborcji po 16 tygodniu ciąży z wyjątkiem racji medycznych i eugenicznych.

Komentarze (12)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-03-22 14:30:51

ZANIM COKOLWIEK NAPISZECIE TO PROPONUJE SIE GLEBOKO ZASTANOWIC I SPRAWDZIC. JESTESCIE NIEWIARYGODNI. KAZDA MATKA MA WYBOR,KTOREGO SAMA MUSI DOKONAC ZE SWOIM WLASNYM SUMIENIEM.W UBIEGLYM ROKU URODZILO SIE U NAS 4 DZIECI Z ZESPOLEM DOWNA.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
toska
2017-03-22 12:53:42

Co za bzdury. Dzieci z Zespolem Downa rodza sie w Islandii. To, ze jest mozliwosc dokonania aborcji to jest prawda. Rodzice maja prawo wyboru. Proponuje osobie, ktora napisala ten artykul by przyjechala do Islandii i rozejrzala sie. Tu sa "zywe" dzieci z Zespolem Downa w roznym wieku od maluszkow po osoby dorosle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Leon
2017-03-22 13:34:42

zbyt wiele potwierdzonych źródeł to opisuje, żeby dawać wiarę temu co piszesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Toska
2017-03-23 08:30:01

Mieszkam tu więc widzę takie dzieci i duże i całkiem jeszcze maleńkie. Zresztą wejdź na stronę www.downs.is jest to strona Stowarzyszenia, które wspiera rodziców, którzy zdecydowali się na urodzenie dziecka z Zespołem Downa. Dlatego taki artykuł niepoparty rzetelnym zbadaniem sprawy jest bardzo krzywdzący szczególnie dla islandzkicb dzieci z Zespolem Downa. Polecam skontaktowanie się że stowarzyszeniem i uzyskanie rzetelnych informacji. Ten lekarz, który jest wymieniony w artykule nie pracuje w Islandii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-03-22 12:10:24

Mieszkam na Islandii i nie jest prawda to ze takie dzieci sie nie rodza. Nie ma obowiazku aborcji i wiele matek decyduje sie na urodzenie chorych dzieci. Nie wiem skad takie dane w tym artykule.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sneery
2017-03-22 11:27:15

Doprawdy straszne rzeczy robią Ci Islandczycy, mordują niewinne dzieci,a przecież powinny się rodzić te baranki boże .... Sama jestem w ciąży , mam już jedno dziecko i wiem jaka to ciężka praca wychować zdrowe dziecko, a co dopiero upośledzone dziecko z Downem. Nawet jakby cała krucjata młodych na czele z Terlikowskim, Chazanem szurnietą Godek i Rydzykiem tarabaniła do moich drzwi to nic by mnie nie powstrzymało przed usunięciem takiego płodu. Nawet nielegalnie w podziemiu ... . Nic a nic i nie obchodzą mnie dłoskie buzki malutkich Downów. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Elzbieta
2017-03-22 12:34:50

To znaczy ze według Ciebie dzieci z zespołem Downa nie powinny sie rodzic ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pigułka
2017-03-22 14:00:19

Zgadzam się z Tobą masz prawo wyrażać swoją opinię, wiem coś na ten temat, pracuje z takimi chorymi i niech nie odzywają się ci co nie mają o tym pojęcia ,pozdrowiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sneery
2017-03-22 15:20:00

umiesz czytać ze zrozumieniem, czy masz braki edukacyjne albo sama zespół Downa? mam dośc takich prowokacyjnych komentarzy nawiedzonych obroncow zycia. Nigdzie nie napisalam, ze nie maja prawa rodzic sie takie dzieci. Wyrazilam swoje zdanie, a do tego juz mam prawo i dotyczylo one tego co ja bym zrobila. Ja i nikt więcej, Jak ktoś ma ochotę rodzić dziecko z zespolem Downa to jego sprawa i jego zycie. Moim nikt sie nie przejmuje, wiec ja tez nie wtracam w cudze sprawy. Byle tylko nie skonczylo sie takim zafiksowaniem umyslowym jak u kaji godek,ktora teraz narzuca swoje psychopatyczne poglądy innym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Małgorzata
2017-03-23 13:21:52

Elzbieto - powinny, ale niech to będzie wybór matki, bo ja nie wiem, co bym zrobiła. Może sumienie by mi nie pozwoliło, a może rozsądek wziąłby górę. Nie znając stopnia upośledzenia (tak-takie dzieci zdarzają się zarówno dość samodzielne, jak i wymagające pomocy przy dosłownie wszystkim)kobieta musi podjąć decyzję, czy jest w stanie w 100 zrezygnować ze swojego życia - pracy, snu itd. Ciągłe wizyty w szpitalach, a i często samotnie, bo wielu mężczyzn nie wytrzymuje takiego obciążenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
2017-03-21 18:35:15

urocze maluszki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz