Fotelik Jane Grand nie został wycofany ze sprzedaży. Stanowisko producenta

Test wykazał drobną nieprawidłowość, ale nie zakwestionował podstawowej roli fotelika.

fotelik samochodowy

W ubiegłym tygodniu pojawiła się w naszym serwisie informacja, że dwa modele fotelików nie zaliczyły testów zderzeniowych i nadal są w sprzedaży. ADAC uznało, że dwa dostępne na rynku modele fotelików są skrajnie niebezpieczne. Otrzymaliśmy w tej sprawie stanowisko producenta jednego z nich, z prośbą o sprostowanie. Producent fotelika Jane Grand nie zgadza się z informacjami podanymi przez ADAC:

"W nawiązaniu do wiadomości medialnych publikowanych przez ADAC oraz Stiftung Wanterest dotyczących  wykrycia podczas crash testów Eurotest pewnych nieprawidłowości w systemie mocowanania Isofix fotelika Jane Grand, jako oficjalny dystrybutor i przedstawiciel marki Jane w Polsce, pragniemy poniżej przedstawić stanowisko producenta ww fotelika w wymienionej kwestii.

W emitowanych materiałach crash testu podczas gwałtownego hamowania zauważalne jest niewielkie przemieszczenie  w systemie mocowania Isofix  ww fotelika.

Niemniej, jak widać na wymienionym wideo, Top Theter zamocowany jest we właściwy sposób, a mocowanie Isofix odpowiednio przytrzymuje fotelik w pełni spełniając swoją rolę czyli przeciwdziałając przemieszczeniu czy wypadnięciu fotelika z samochodu, tym samym zapewniając bezpieczeństwo dziecku.

Ponowne powtórzenie testów  w Laboratorium Jane Crash Test, wykazało podobne zachowanie fotelika, co potwierdziło drobną nieprawidłowość, ale nie zakwestionowało jego podstawowej roli jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku w czasie kolizji bądź niezgodności z normą ECE R44/04 czy EuroTest.

W związku z faktem, że firma Jane dysponuje nowoczesnym systemem identyfikacji, włącznie z kodami QR, umożliwiło to precyzyjne określenie partii produktu, w której wystąpiła nieprawidłowość. W przypadku numeru seryjnego poniżej 2000 produkt nie wymaga weryfikacji.

W przypadku numeru seryjnego 2000 i powyżej prosimy o kontakt z serwisem : e-mail: serwisdad@euro-trade.pl ; tel.:  12/ 65 10 440 lub 12/ 61 44 151 celem weryfikacji.

Aby sprawdzić numer seryjny fotelika, należy go szukać na naklejce ulokowanej na opakowaniu lub z tyłu fotelika.

Firma JANE nie zgadza się z opinią ADAC jakoby produkt był niebezpieczny, stąd też wystosowała oficjalne pismo do ADAC o natychmiastowe sprostowanie informacji i wyjaśnienie problemu jak i statusu CRS.

Z wyrazami szacunku,

Euro- Trade Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp. K

Dystrybutor marki Jane w Polsce"

W artykule pojawiła się informacja, że niebezpieczne foteliki zostały wycofane przez producenta, ale nadal pozostają w sprzedaży. W rzeczywistości fotelik GRAND nie został wycofany ze sprzedaży.

Za błąd przepraszamy, zasugerowaliśmy się nieprawdziwymi doniesieniami medialnymi.

Redakcja SuperMamy.pl

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz