Gniazdo dla noworodka - czy to istotna pozycja w wyprawce?

Jeśli spodziewasz się pierwszego dziecka, możesz czuć się przytłoczona niemowlęcą wyprawką.

gniazdo dla noworodka

Każda mama, która spodziewa się maluszka, jest bombardowana reklamami, poradami i informacjami co jej nowo narodzone dziecko będzie potrzebowało. Producenci oczywiście zapewniają, że ich produkt jest najlepszy i niezbędny. Koleżanki doradzają, wedle tego, jak pewne rozwiązania im się sprawdziły. Mamusie, które już raz urodziły wiedzą, że bardzo często okazuje się, że niektóre z tych "niezbędnych" rzeczy ostatecznie okazywały się niepotrzebne.

Jak oszczędzić na wyprawce? 8 SPOSOBÓW >>>

Jednym z bardzo ciekawych produktów są gniazda dla noworodków. Gniazdko to materac wypełniony kuleczkami styropianu pozwalający maluchowi zachować zdjęciową pozycję ciała, zbliżoną do tej, w jakiej przebywało łonie mamy. Specjaliści twierdzą, że taki sprzęt może być przydatny szczególnie w przypadku wcześniaków. Maluszki te bardzo często prostują rączki, co jest nienaturalne. Gniazdko takie ma pomóc dziecku wrócić do prawidłowego ułożenia.

Gniazdko pozwala na zachowanie zgiętej pozycji ciała i wymaga większej pracy brzuszka, co wpływa na prawidłowe oddychanie maluszka, a podpórka pod główką zabezpiecza przed asymetrią i nieprawidłową koordynacją ruchów. Embrionalna pozycja pomoże maluchowi się uspokoić i wyciszyć.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz