Najpiękniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek - przegląd subiektywny

Takie są moje ulubione imiona. A wasze?

imiona dla dzieci

Wieki temu Szekspir zadał pytanie "czy róża inaczej by pachniała różą się nie zowiąc?". Pewnie nie. Tak jest też z imionami dla dzieci – nie ważne jakie otrzyma imię, ważne im będzie. Tym niemniej każdy człowiek lubi czuć się dobrze z własnym imieniem, dlatego warto zadbać, by imię naszego maluszka przez całe życie było dla niego dumą, a nie utrapieniem.

W ubiegłym roku polskim dzieciom najczęściej nadawano imiona Antoni i Zuzanna. Są to imiona uniwersalne nie budzące kontrowersji. Jeśli jednak chodzi o ponadczasowość, pewnie nie każdy wie, że Julia i Jan są w czołówce najczęściej nadawanych imion od ponad stu lat! Za to imiona sprzed stu i więcej lat (często słowiańskie) wracają ostatnio do łask: stąd w piaskownicy mogą się spotkać Kazimierz, Władysław i Bogumiła. W przeciwną stronę idą rodzice nadający dzieciom takie imiona, by te odnalazły się za granicą, np. Nikola i Oliwier.

W każdym z tych typów można znaleźć piękne imię, które będzie pasowało do naszego szkraba. Ja wymienię wam 10 imion, które mnie podobają się najbardziej.

Małgorzata – imię z języka greckiego. Oznacza perłę. Zarezerwowane jest dla dumnych i silnych kobiet. Wszak jest to imię królowej Margot, Margaret Thatcher i... Małgorzata Nikołajewna z powieści Bułhakowa.

 

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Madzia
2017-08-13 12:08:40

Zasmucę autorkę ale z tych imion poza Janem i Zofia mi sie nie podoba sa powiedzialabym że straszne... Ale cóż kazdy ma swoj gust... Już wolalabym Gniewko, Miłosz, Leon, Tymon czy Alicja albo Halinka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz