Imiona, które nigdy nie wyjdą z mody

Jaś i Zosia to standard, ale czy zawsze były modne i czy nigdy nie wyjdą z mody?

dzieci

Polskie? Amerykańśkie? Orientalne? Rodem ze średniowiecza? Które imiona nigdy nie wyjdą z mody?

ZOBACZ: Najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom na cześć... marek?

Jeszcze kilka lat temu na czasie były zagraniczne imiona, Brajan w każdym możliwym zapisie, Melissa, Kate, Ivana. Chwilę później usłyszeliśmy o Mieszkach, Gniewkach i Bolesławach, a na stronach Ministerstwa Cyfryzacji czytamy, że nieodmiennie prym wiodą Julki, Zosie i Antosie. Moda przemija? Które z imion nigdy nie wyjdą z mody?

Zarówno Julia, jak i Zosia to imiona ponadczasowe, ale zastanów się, czy więcej Zofii jest w Twoim pokoleniu, pokoleniu Twojej babci czy w pokoleniu Twojego dziecka. Z pewnością swoje pokolenie możesz wykluczyć. Zapewne jeszcze 15 lat temu wydawało Ci się, że imię Zosia jest dobre dla cioci lub dla babci, trend ten zmienił się dopiero pod wpłyewm serialu "Na dobre i na złe" i wówczas imię Zosia wróciło na porodówki. Tak też jest do dzisiaj.

Najpopularniejsze imiona w Polsce

Ujmując rzecz globalnie, najpopularniejsze imiona w Polsce to Julia i Jakub. Są to bez wątpienia imiona, które nigdy nie wyszły z mody i są nadawane ochoczo w każdym pokoleniu. 

Julia to imię, które nosiły nasze prababcie. Pojawiło się już w czasach Juliusza Cezara, a do Polski dotarło w XVIII wieku. Jest żeńskim odpowiednikiem imienia Juliusz i oznacza ''promienista'', ''młoda''. Imię Jakub wywodzi się z hebrajskiego lub aramejskiego i oznacza kolejno ''piętę'' lub ''niech go Bóg ochrania''.

Antoni i Zuzanna to również imiona, które zawsze były modne i nikogo nigdy nie dziwił taki wybór rodziców. Należy jednak mieć na uwadze, że w latach 60. i 70. rodziło się bardzo mało kobiet o tym imieniu. Przyczyny takiego stanu rzeczy nie są jednak znane.

Anna i Piotr to imiona odchodzące do lamusa przez gigantyczny wysyp tych imion w latach 90. Obecnie rodzi się niewiele Anien i niewiele Piotrów, ale przyczyna jest prozaiczna - mama Ania nie da córce na imię tak samo, a tata Piotr również dla swojego dziecka pragnie innego imienia. 

 

ap

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marlena
2018-09-21 04:35:19

Ale brednie

Jak można być takim durniem,zeby przy wyborze imienia ,które zostanie na cale zycie,kierowac się chwilowa moda,narzucana przez bezmózgie tlumy i głupie media

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz