W Polsce wysyp jagód, ale czy to dobrze dla naszych dzieci?

Dzieci uwielbiają smak jagód, ale rodzice powinni zachować czujność!

owoce

Jagody są słodkie i mają niepowtarzalny charakter - dzieci uwielbiają je jeść. Nic w tym dziwnego - przecież nam też smak jagód kojarzy się z wakacjami! Główny Inspektorat Sanitarny zwraca jednak uwagę, że przy jedzeniu tych i wielu innych owoców trzeba zachować szczególną ostrożność.

Owoce zawsze dobrze smakują i za to dzieci je uwielbiają. Pamiętaj jednak, że niemyte owoce mogą prowadzić do poważnych chorób, a w kosnekwencji nawet do śmierci. Naprawdę można czasami powstrzymać się przed jedzeniem owoców prosto z krzaka, szczególnie że często nie wiesz, kto (i czym!) dotykał tych owoców wcześniej.

Bąblowica - co to jest?

Bąblowica jest groźną odzwierzęcą chorobą pasożytniczą, która bywa mylona z chorobami nowotworowymi. Powodowana jest przez larwy tasiemca. Jaja tasiemca uwalnianie są z kałem zakażonych zwierząt i mogą dostać się do organizmu człowieka zarówno przez bliski kontakt z tymi zwierzętami, przeniesienie jaj do ust za pomocą brudnych rąk, jak i spożycie skażonej jajami żywności lub wody.

Warto stosować działania profilaktyczne, w celu ochronienia naszych dzieci, przed zachorowaniem na tę niebezpieczną dolegliwość.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz