Jak prawidłowo nosić noworodka w foteliku samochodowym?

To nie takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać...

fotelik samochodowy

Każdy wie, że fotelik samochodowy ma przede wszystkim chronić dziecko podczas podróży. Fotelik dla najmłodszych pozwala spokojnie ułożyć niemowlę jeszcze w domu i spokojnie zanieść do samochodu. Dla wielu rodziców to tak duża wygoda, że korzystają z fotelików niemalże nieustannie, jako wózek spacerowy czy leżaczek. Możliwość zamontowana fotelika na ramie wózka jest przydatną funkcją, by mama nie musiała dźwigać nosidła na krótkim odcinku. Jednak jego przeznaczeniem nie jest stosowanie jako zamiennika gondoli na spacerze. Warto o tym pamiętać! Więcej >>>

Dobrze dobrany fotelik z atestami zazwyczaj nie należy do lekkich gadżetów, do tego dochodzi maluszek, który z dnia na dzień robi się coraz cięższy. Dla wielu mam to nie lada wyzwanie, by "taszczyć" taki słodki ciężar, dlatego warto wiedzieć jak nosić fotelik, by sobie nie zaszkodzić. Większość mam nosi fotelik trzymając oburącz lub zawieszony na zgiętej ręce, gdy trzeba otwierać, lub zamykać drzwi, gdy jedna ręka się męczy, mama zmienia na drugą. Niestety w ten sposób może się przyprawić o ból ramienia, biodra, a nawet pleców. Okazuje się, że jest znacznie łatwiejszy sposób noszenia dziecięcego fotelika.

Dr Emily Puente z Teksasu umieściła w sieci filmik instruktażowy, który pokazuje jak nosić fotelik tak, by było lżej i wygodniej.

- Dzięki temu nie przyprawisz się o ból ramienia, nie będą także bolały cię biodra i nie będziesz musiała używać kolana do opierania fotelika - mówi Emily.

Należy stanąć twarzą do fotelika samochodowego, wsunąć rękę pod pałąk i do wysokości łokcia, następnie przekręcić rękę tak, by wewnętrzna część dłoni złapała za zewnętrzną część fotelika. Ten sposób noszenia dziecka Emily "testowała na swoich dzieciach" i zapewnia, że jest to bardzo wygodne i przede wszystkim mniej obciąża ciało matki. Film został już odtworzony prawie 3, 5 miliona razy. Rodzice przyznają, że to świetna metoda, inni żałują, że nie znali tej metody wcześniej. 

Zobaczcie same:

Po aktualizacji Emily zaznacza, że nie wszystkie foteliki da się nosić tą techniką.

Kochane Mamusie, znałyście tę metodę?

Czytaj  też: Jaki fotelik dla dziecka? Podpowiadamy >>>

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz