Jak przedłużyć karmienie naturalne? Konkurs z marką Philips Avent

Zbliża się Światowy Tydzień Karmienia Piersią. Z tej okazji Philips Avent radzi, jak dłużej karmić maluszka naturalnie. Sprawdź i wygraj nagrody, które Ci w tym pomogą!

karmienie naturalne

Nie ma chyba bardziej emocjonującego tematu wśród mam jak karmienie piersią. Karmić, czy nie karmić? Długo, czy krótko? Karmić publicznie, czy chować się w łazience? Rozwiewamy wątpliwości! Przede wszystkim mleko mamy chroni maluszka przed infekcjami, a w późniejszych etapach przed chorobami takimi jak cukrzyca czy astma. WHO zaleca karmienie piersią, jako jedyny sposób żywienia dziecka począwszy od urodzenia aż do końca szóstego miesiąca i potem w trakcie rozszerzania diety nawet do drugiego roku życia. Nic dziwnego, gdyż mleko mamy zapewnia dziecku naturalną ochronę przed infekcjami i pomaga zdrowo się rozwijać.

Niestety niemalże połowa mam przestaje karmić w pierwszych miesiącach życia dziecka, gdyż ma wrażenie, że nie ma odpowiedniej ilości pokarmu. Inne powody, dla których mamy przestają karmić to: bolesność, problemy medyczne i powrót do pracy. Dodatkowo, chociaż jest to zupełnie naturalne, to karmiąca piersią matka traktowana jest jak spektakl w teatrze. Mamy często są zmęczone i nie potrafią czerpać radości z bliskości z maluszkiem. Istnieją jednak metody dzięki, którym mamy mogą przedłużyć karmienie własnym mlekiem, karmić łatwiej i nawet często sobie nie zdają z tego sprawy. O to nasze rady:

1. Spokój to podstawa

Zostało udowodnione, że ilość pokarmu i jego przepływ jest ściśle związany z samopoczuciem karmiącej mamy. Staraj się zawsze znaleźć spokojne miejsce i przez 10-15 minut przed karmieniem wycisz się, głęboko oddychaj.

2. Intymna atmosfera

Mamy karmiące często "na mieście" mają problem ze wścibskim towarzystwem. Tutaj przydać się mogą specjalne bluzki do karmienia piersią, rozpinane koszule i chusty do karmienia, które także ochronią maluszka przed wiatrem i słońcem, gdy karmisz na spacerze.

3. Przydatne gadżety

Nawet jeśli karmienie dziecka jest zbyt bolesne, nie warto rezygnować z naturalnego pokarmu, za to możesz własne mleko odciągnąć i podać butelką. Do wyboru masz laktatory manualne, przydatne, jeśli pokarm chcesz odciągać tylko od czasu do czasu, lub laktatory elektryczne - idealne dla mam, które często odciągają pokarm i chcą to robić bez wysiłku. Pod warunkiem oczywiscie, że dobrze wybierzesz laktator. Philips Avent stworzył linię komfortowych laktatorów z serii Natural. Dzięki ich wyjątkowej konstrukcji mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli siedzisz prosto. Dodatkowo nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu. 

Także jeśli wracasz do pracy, nie musisz rezygnować z karmienia piersią. Przede wszystkim pamiętaj, że zgodnie z kodeksem pracy, mamie pracującej co najmniej 6 godzin dziennie przysługują dwie przerwy na karmienie, każda po 30 minut. Możesz więc wyjść z pracy, by nakarmić dziecko, połączyć przerwy i wyjść godzinę wcześniej lub ktoś może ci przynieść maluszka. Twoim sprzymierzeńcem również w tym wypadku będzie laktator i możliwość karmienia butelką przez osobę, która podada twój pokarm. Tu z pomocą przychodzi Philips Avent, który stworzył linię butelek i komfortowych laktatorów z serii Natural. Dzięki temu z łatwością połączysz karmienie piersią i butelką. 

4. Nie bój się karmienia mieszanego

Odpowiednio dobrana butelka sprawi, że karmienie mieszane lub przejście do karmienia butelką stanie się łatwiejsze zarówno dla mamy, jak i niemowlaka. Wyprobuj butelki, które mają szeroki smoczek, w swojej ofercie takie butelki ma Philips Avent Natural. Smoczek w tych butelkach jest wyposażony w innowacyjne płatki, które powodują, że przypominają on pierś i jest wyjątkowo miękki i giętki.

5. Nie bój się pytać

Jeśli masz wątpliwości i pytania, nigdy nie bój się pytać i skorzystaj z pomocy doradcy laktacyjnego. Warto się poradzić specjalisty, zanim pochopnie podejmiesz decyzje o zakończeniu karmienia. 

Kochane Mamusie, aby Was wesprzeć w karmieniu piersią mamy dla Was KONKURS.

Przeczytajcie dalej, co dla Was przygotowałyśmy >>>

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Monika. M.
2016-07-28 10:46:28

re: Jak przedłużyć karmienie naturalne? Konkurs z marką Philips Avent

żadnych smoczków, ani nawet okazjonalnego dokarmiania. dziecko ssąc "zamawia" sobie pokarm, napędza laktację. nawet jednorazowe podanie butelki czy smoczka może zaburzyć odruch ssania i zniwelować to, co zostało wypracowane. ssanie piersi jest dość specyficzną czynnością, bardziej przypomina przeżuwanie niż picie, dlatego butelka z której łatwo leje się płyn choćby nie wiem jak doskonała uczy dziecko złych, niepożądanych przy karmieniu piersią nawyków. ważne - noworod ... ek ma prawo wisieć na piersi choćby 24h na dobę. młode mamy powinny zdawać sobie z tego sprawę, jeśli to możliwe mieć kogoś do pomocy przy domowych obowiązkach. w trakcie karmienia pojawiają się tzw. skoki laktacyjne zwane potocznie "kryzysami", pierwszy w 3 tygodniu, następny w 6, póżniej ok 12 tygodnia. są związane ze skokami rozwojowymi - dziecko w ich trakcie staje się marudne, płaczliwe, nie chce puszczać piersi, ani być odkładane - to zupełnie normalne. daje w ten sposób znać organizmowi, że rośnie, że jego wymagania stają się większe, a mleko w tym czasie zmienia skład, staje się bardziej dojrzałe i dostosowuje się do potrzeb rosnącego dziecka. karmienie piersią jest wbrew pozorom proste, wiele ułatwia - np. pozwala uniknąć nocnego wstawania, by przygotować mleko, nic nie kosztuje, a mleko matki jest perfekcyjne. warto o nie zadbać. wiem co mówię - właśnie karmię drugie dziecko. Czytaj więcej...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz