Małe dziecko kontra upały - co robić, żeby przetrwać?

Małe dzieci szczególnie źle znoszą wysokie temperatury. Czy jest szansa, by choć trochę im pomóc?

dziewczynka woda

Najbliższy tydzień – jak zapowiadają eksperci – ma należeć do najcieplejszych nie tylko w roku, lecz w całej ostatniej historii. Rekordowo wysokie temperatury dopadną nas w niemal każdej części kraju. Jak wiadomo, w szczególnie niekorzystnym położeniu znajdują się małe dzieci, które nie dość, że gorzej znoszą upały, to jeszcze są bardziej narażone na szkodliwość działania promieni słonecznych. Co więc możemy zrobić, by choć trochę pomóc dzieciom w nadchodzącym czasie?

ZOBACZ: Mama ostrzega: Moje dziecko doznało poparzeń słonecznych pomimo kremu z filtrem

Dobry krem to podstawa

To nie przelewki, drogeryjny specyfik naprawdę może nie podołać nadchodzącej pogodzie. Wybierz krem z wysokim faktorem. Krem powinien zawierać co najmniej dwa filtry – najlepiej jeden chemiczny, a drugi mineralny. Dobry krem kupisz w aptece już za 30-40 zł, a to naprawdę dobra inwestycja. Smaruj dziecko za każdym razem, gdy wyjdzie z wody i obowiązkowo na pół godziny przed wyjściem z domu.

ZOBACZ: Filtry przeciwsłoneczne. Kilka faktów, które musisz znać!

Nakrycie głowy to obowiązkowy element podczas każdego wyjścia z domu

I już nie tylko czapka i nie tylko na czas, kiedy dziecko akurat wychodzi na słońce. Przy takich rekordowych upałach lepiej, żeby dziecko miało nakrytą głowę cały czas, ponieważ wystarczy naprawdę chwila, by nabawić się udaru. Polecamy wybierać chustki na głowę wykonane z bambusowego materiału – przepuszczają powietrze, głowa się nie poci, mają rewelacyjne wzory i naprawdę dobrze chronią głowę dziecka!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz