Skandaliczne ogłoszenie dla rodziców w jednym z polskich żłobków

Aż trudno uwierzyć, że ktokolwiek uważa, że to dobre rady!

żłobek

Chyba nie ma mamy, która nie zastanawiała się nad tym, co to będzie, gdy będzie musiała posłać dziecko do żłobka. Czy to właściwe rozwiązanie? Czy to nie za wcześnie, by rozstawać się z maluszkiem? Jak dokonać dobrego wyboru?

Czytaj też: Czy żłobek to dobry wybór? >>>

Nie zawsze, choć tego chcesz, możesz pozostać ze swoim maluszkiem w domu podczas jego pierwszych miesięcy i lat życia. Często praca lub inne obowiązki mogą zmusić Cię do pozostawienia dziecka z tatą (byłoby idealnie), babcią (równie dobrze) lub ciocią (też nieźle). Bywa jednak tak, że nikt ze znajomych czy rodziny nie ma możliwości zaopiekować się Twoją pociechą, pozostaje więc tylko oddanie dziecka pod opiekę osób wykwalifikowanych, choć obcych. Z pomocą może przyjść żłobek.

I oto pojawiają się niezliczone ilości pytań, takich jak: Czy żłobek zapewni mojemu dziecku odpowiednią opiekę? W jakim wieku powinno być moje dziecko, zanim będzie je można bezpiecznie posłać do żłobka? Jak znaleźć dobry żłobek? 

Gdy już uda się wybrać żłobek i dostać do placówki, nadchodzi czas, by przygotować maluszka na rozłąkę z mamą. Nie jest to czas łatwy ani dla mamy, ani dla dziecka, więc rady, jak to robić bezboleśnie są na wagę złota.

Jeden ze żłobków pokusił się przygotowanie specjalnej listy z poradami. Aż trudno uwierzyć, że ktoś uważa, że to miałby w czymkolwiek pomóc.

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-07-08 18:05:55

Zgadzam się z poprzedniczką. Oczywiście karmienie piersią to sprawa indywidualna!Troje moich dzieci chodziło do żłobka były bardzo samodzielne. Jeśli dziecko ma rok uważam, że jak najbardziej powinno już uczyć się wymienionych na liście czynności. To nie jest tak, że każde dziecko musi posiąść wszystkie wymienione umiejętności, należy dziecko zacząć ich uczyć! Nie widzę tu nic zdrożnego! Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ivv
2017-07-08 10:55:01

Wg mnie lista dla dziecka 1-1.5 rocznego jak najbardziej ok (z wyłączeniem piersi!), brakuje mi tu punktu "nie noś mnie na rączkach-mam nóżki i naucz mnie chodzić po schodach". Moje dzieci chodziły do żłobka odkąd miały 14 miesięcy i byłam w szoku jak niektóre dzieci sa niesamodzielne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz