Jak przygotować się do wizyty w domu noworodka? 7 przykazań doświadczonej douli

Tina Madelina, certyfikowana doula opublikowała na swoim Fb siedem przykazań dla gości pragnących odwiedzić maleństwo i jego mamę tuż po porodzie.

dziadkowie z noworodkiem

Warto zapoznać z nimi swoją rodzinkę i przyjaciół. Aby bardziej przemówić do wyobraźni, doula sformułowała swoje przykazania w pierwszej osobie, tak, jakby przemawiało dziecko. A może jest coś, co dopisałybyście do tej listy? Ja dodałabym jeszcze:

 

- Jak wyjdziecie na fajkę, a potem wrócicie i weźmiecie mnie na ręce, czuję nieprzyjemny zapach dymu od was i to mi się bardzo nie podoba…

 

A oto przykazania Tiny:

 

Nie całuj mnie! Pliss, to mogą robić tylko moi rodzice. A jeśli już tak bardzo pragniesz mnie podotykać, upewnij się, że masz czyste ręce!

 

Pozwól moim rodzicom podać mnie w nosidełku i nie wyciągaj mnie z niego na siłę. Oni wiedzą, co robią. Minie trochę czasu, zanim mój organizm przyzwyczai się do tych wszystkich faktur, zapachów i bodźców z otaczającego świata. Ty również jesteś dla mnie takim „nieznanym bodźcem”. Na tym etapie życia najlepiej czuję się u mamy.

 

Chętnie poznam twoje dzieci, ale jak będę starszy. Teraz naprawdę niewiele kumam z ich obecności, natomiast zamieszanie jakie robią, irytuje mnie. Ponad to nie jestem jeszcze przystosowany do kontaktu z tyloma nowymi bakteriami, a każda dodatkowa osoba wokół mnie, przynosi swoje ze sobą.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz