Czy dziecko powinno przebywać na mrozie?

Za oknem mróz i nie wiesz, czy możesz wychodzić ze swoim maluchem? Podpowiadamy!

dziecko na mrozie

Co zrobić, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza, a synoptycy alarmują, że może być jeszcze gorzej? Ty siedziesz w domu z dzieckiem i zastanawiasz się, czy wyjść z nim na spacer. Przeglądasz strony internetowe i... nie ma odpowiedzi, bo każdy ma na ten temat inne zdanie. Odpowiedź natomiast wcale nie jest skomplikowana, bo po pierwsze matka jest tylko jedna i to ona ostatecznie podejmuje decyzje, a nie zatroskane babcie czy poradnie internetowe, a po drugie - matka wie lepiej. I zazwyczaj wie dobrze, bo ma intuicję i zna swoje dziecko jak nikt inny na świecie.

Magiczne -10 stopni

Przyjmuje się, że -10 stopni to granica i jeśli zostanie przekroczona na termometrze, to nie powinno się wychodzić z domu. A co z dziećmi w Skandynawii? Czy wszystkie już zamarzły? I czy powinnaś brać wolne, jeśli tylko temperatura wskaże -10, by opiekować się przedszkolakiem, który w tym czasie nie może wyjść z domu, więc i nie może pójść do przeszkola? Właśnie - zachowaj zdrowy rozsądek. Jeśli jest -10 stopni Celsjusza, to znaczy, że jest zimno, ale można ubrać się tak, by śmiało móc maszerować pół godziny, a czasem nawet godzinę.

Mniejsze dzieci oczywiście warto przetrzymać w tym czasie w domu, ale mniejsze to znaczy takie, które jeszcze nie skończyły pół roku (choć nie brakuje zwolenników teorii, że każde niemowlę, które nie jest już noworodkiem, powinno wychodzić, przynajmniej na kilkanaście minut).

 

 

 

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz