Jak wyciszyć dziecko przed snem?

Jeśli każdego dnia walczysz, by maluch w końcu położył się spać, to mamy rady dla ciebie!

sen dziecka

Dla wielu rodziców ułożenie dziecka do snu to istna walka: najpierw zagonienie do łóżka, potem lista roszczeń: "Pić", "Siku"... Ty padasz, a dziecko zdaje się tryskać energią.

Klucz do sukcesu jest prosty i jest nim przewidywalność. Zarówno niemowlę, jak i większe dziecko lubi stałe pory i schematy. Wieczorne rytuały pomogą dziecku złapać rytm i się do niego dostosować. Wkrótce się przekonasz, że przełoży się to na usypianie. Ale pamiętaj, że każdy maluch to indywidualista i musicie znaleźć swój własny rytm.

Jeśli maluch ma dużo energii, zadbaj o to, by po południu miał szansę się wyszaleć na placu zabaw, czy rowerze. Niech czas przed snem będzie czasem czułości i bliskości. Warto poszukać czynności, które wyciszają, relaksują i odprężają dziecko.

Od czego zacząć?

Na początek przyjrzyj się pokojowi, gdzie maluch będzie usypiał. Postaraj się, by w pokoju panował porządek i ład. Porozrzucane zabawki, ubranka i akcesoria dziecięce mogą interesować i rozpraszać dziecko. Koniecznie posprzątajcie zabawki i pożegnajcie się z nimi przed snem, może połóżcie misia i lale też spać?

Kąpiel jest świetnym sygnałem, że dzień się kończy. Ciepła kąpiel relaksuje i ułatwia sen. Jeśli maluch nie przepada za myciem, warto ten czas umilić. Powolnymi i delikatnymi ruchami umyj dziecko (pośpiechu wprowadza nerwową atmosferę).

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz