Jak zachęcić dziecko do przedszkola?

Pierwsze tygodnie w przedszkolu to ogromny stres dla mamy i dziecka. Podpowiadamy, jak ułatwić maluchowi zaakceptowanie nowej rzeczywistości.

przedszkolak

Kiedy w końcu nadchodzi długo oczekiwany moment wysłania dziecka do przedszkola, wiele mam denerwuje się, jak maluch zniesie codzienną rozłąkę z domem i rodzicami. Bez paniki! My znamy kilka sprawdzonych sposobów na dobry początek udanego pobytu w przedszkolu. Dzięki nim pierwsze dni w nowym miejscu upłyną pod znakiem fasynującej przygody w nieznane, stając się pasmem pierwszych edukacyjnych sukcesów.

Pokonać strach przed przedszkolem

Najczęściej dzieci czują lęk przed pójściem do przedszkola, gdyż kojarzy im się ono z czymś zupełnie obcym. Aby maluch przestał się bać nieznanego, warto opowiedzieć mu o swoich własnych doświadczeniach z dzieciństwa. Można również pokazać maluszkowi miejsce, do którego przyjdzie mu w przyszłości chodzić i wspólnie wybrać się na spacer albo rowerową przejażdżkę dookoła przedszkola.

Doskonałym pomysłem jest także czytanie opowiadań, w których bohaterowie chodzą do przedszkola i spędzają razem czas. Fantastycznych pozycji w księgarniach i bibliotekach nie brakuje! >>>

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz