Czy wychodzenie z dzieckiem na kawę ma sens?

Wiele mam rezygnuje ze spotkań ze znajomymi, ponieważ uważają, że dziecko może stanowić przeszkodę w takim spotkaniu. Czy to prawda?

dziecko w kawiarni

Uważasz, że dziecko przekreśla Twoje relacje ze znajomymi? Mimo, że twierdzi tak absolutnie każdy rodzic, który ma pierwsze dziecko, to nie jest to prawdą. Oczywiście może być trudniej albo łatwiej. Trudniej mają te osoby, które jako pierwsze z towarzystwa mają dzieci. Łatwiej mają osoby, których znajomi już mają dzieci (bo zrozumieją, co to znaczy drzemka, wrzask i kupa, gdy już kombinezon zapięty, auto nagrzane i klucze w drzwiach). Trochę gorzej też mają kobiety niż mężczyźni. Ale, kochane Mamy, wszystko jest do ogarnięcia!

Powiedz znajomym, jak to wygląda

Twoi znajomi mogą karmieni kawałkami z Instagrama, Facebooka i telewizji – mogą być przekonani, że to wyłącznie kwestia Twojego lenistwa, że wciąż masz wałek na brzuchu i że nie wyrabiasz z JEDNYM dzieckiem, podczas gdy oni mają pracę, zobowiązania i nie mogą pozwolić sobie na drzemkę w połowie dnia!

Jeśli Twoi znajomi są inni, to super, ale upewnij się, czy na pewno tak jest!

Wybierz miejsce według własnych potrzeb

Nie pub, nie mordownia, gdzie się pali. Miejsce musi mieć dogodny dla Was dojazd, podjazd dla wózków, przewijak, krzesełko do karmienia (jeśli to dziecko ponadpółroczne) i lepiej, by nie było głośne. Fajnym pomysłem są kluby dla mam, choć większość restauracji i kawiarni jest już przystosowana dla małych dzieci.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz