Karmienie butelką i czułość - to możliwe!

Niezależnie od tego, jak karmisz maluszka, potrzebuje on miłości.

Karmienie butelką

Choć czujesz miłość do malucha cały czas w sobie, ważne by dziecko także ją odczuło. Niezależnie czy karmisz dziecko piersią, czy z butelki najważniejsza jest miłość. Karmienie piersią jest nieodłącznie związane z tak ważnym dla prawidłowego rozwoju mózgu i umacniania więzi dotykiem skóra do skóry i kontaktem wzrokowym. Wielu rodziców mimo szczerych chęci podając butelkę, rezygnuje w bliskości na rzecz wygody. Jak uniknąć błędów? Podpowiadamy!

1. Nie podpieraj butelki

U malutkich dzieci ważne jest nie tylko zaspokojenie głodu, ale i głodu czułości. Podpieranie butelki zamiast przytulenia, nie daje dziecku pełnego zadowolenia. Pamiętaj, że karmiąc butelką, także możesz zaspokajać emocjonalne znaczenie. Podpieranie butelki także może być niebezpieczne!

2. Przytulaj dziecko do piersi, kiedy to tylko możliwe

Badania niejednokrotnie udowodniły, że niezwykle ważny jest kontakt skóra do skóry. Nawet karmiąc butelką możesz rozpinać bluzkę i stanik, by przytulić malucha do gołego ciała. Pamiętaj, że kontakt skóra do skóry mogą stosować także tatusiowie.

3. Zmieniaj ręce w trakcie karmienia

Karmiąc malucha piersią automatycznie zmieniasz pierś przy każdym karmieniu, pamiętaj o tym samym, przy karmieniu butelką. Zmieniając stronę karmienia, dajesz maluchowi szanse na lepsze poznanie otoczenia. Tobie również będzie wygodniej.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz