Rodzice nieszczepionych dzieci będą płacili wyższe podatki!

Nowy pomysł australijskiego rządu ma na celu zachęcić rodziców do szczepienia swoich dzieci. Czy polski rząd postąpi podobnie?

szczepienia

Australia przedstawiła nowy pomysł na walkę z antyszczepionkowcami. Rodzice, którzy odmawiają szczepienia swoich dzieci, będą musieli zapłacić wyższe podatki. Proste i skuteczne?

Australia przez lata walczy z ruchami antyszczepionkowymi. Już wcześniej w kraju rodzice, którzy odmawiali szczepienia swoich dzieci, musieli zrezygnować z rodzinnej ulgi (w wysokości odpowiadającej 2040 zł). Teraz kary za szczepienia będą jeszcze bardziej dotkliweza każde niezaszczepione dziecko, rząd australijski potrąci rodzicom 28 dol. (ok. 78 zł) z ulgi rodzinnej.

Czy kary za brak szczepień to dobry pomysł?

Niestety do ludzi dociera się tylko dwoma kanałami: Facebookiem i pieniędzmi. Słuchanie tego, co mówią lekarze, jest niemodne. Coraz częściej czerpiemy wiedzę z niesprawdzonych kanałów, a później argumenty medyczne spotykają się ze ścianą. Jak można temu zaradzić? Nie przez konferencje, nie przez publikacje, lecz właśnie przez portfele rodziców. Okazuje się, że to działa – wszystkie internetowe poglądy tracą na wartości, gdy trzeba za nie zapłacić z własnej kieszeni.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz