Kiedy i jak zapisać dziecko do przedszkola? Podpowiadamy!

Jakie są kryteria rekrutacji, do kiedy i jakie dokumenty należy złożyć? Już wkrótce rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2017/2018.

kiedy i jak zapisać dziecko do przedszkola

Przedszkole: od ilu lat

Maluch może zacząć chodzić do przedszkola, kiedy ma 2,5 roku, jednak czy się dostanie, zależy od ilości wolnych miejsc. Dzieci, które mają 6 lat, muszą chodzić do przedszkola, więc możesz mieć pewność, że urząd gminy lub miasta zapewni twojemu sześciolatkowi miejsce w przedszkolu. Urząd gminy lub miasta musi zapewnić również miejsca w przedszkolach wszystkim dzieciom, które mają 4 i 5 lat i ich rodzice chcą, żeby chodziły do przedszkola. Od tego roku prawo do miejsca w przedszkolach będzie przysługiwało również wszystkim trzylatkom.

Jak zarejestrować dziecko do przedszkola?

Rodzice, których dzieci będą kontynuować edukację przedszkolną w dotychczasowych placówkach, mają zagwarantowane miejsce w przedszkolu. Należy tylko złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Rodzice, którzy po raz pierwszy zapisują dziecko do przedszkola, muszą złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola. Procedura rejestracyjna w różnych miastach i gminach przebiega trochę inaczej.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz