Pewna mama chce przekazać nam bardzo ważną wiadomość na temat bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie

Duża różnorodność fotelików samochodowych na rynku może przyprawić zawrót głowy.

jak wybrać fotelik samochodowy

Krystal Kleidon i jej mąż są rodzicami 4-letniego Aleksandra i spodziewają się kolejnego maluszka. Obydwoje są ratownikami medycznymi i w pracy byli świadkami wielu wypadków. Doświadczenie zdobyte w pracy nauczyło, ich jak niezwykle ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie. Krystal opublikowała na swoim blogu wskazówki, które mogą potencjalnie uratować życie dziecka.

- Kiedy Alexander skończył 4-latka zdecydowaliśmy, że już czas na nowy fotelik samochodowy. Należę do wielu grup dyskusyjnych i mamy dyskutują na temat fotelików samochodowych. Każdy ma inne zdanie: lepiej przodem do kierunku jady, lepiej tyłem do kierunku jazdy, pośrodku, na zewnętrznym miejscu, z klamrą... W zasadzie w sieci możesz znaleźć każdą opinie - mówi Krystal.

Para niejednokrotnie rozmawiała na temat bezpieczeństwa dziecka w samochodzie. Po 20 latach w zawodzie widzieli wiele i postanowiła się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Przede wszystkim Kristal zwraca uwagę na to, że nie jest ważne, ile wydasz na fotelik, jeśli nie używasz go właściwie. Zapewnia też, że przez 20 lat nie widziała, ani jednego dziecka, które by ucierpiało w sytuacji, gdy było prawidłowo wpięte.

Kristal jednocześnie wzywa wszystkich rodziców i opiekunów, by baczniej zwracali uwagę na to, jak wpinają dziecko w fotelik. Wielu z nas niestety robi to automatycznie i nie zastanawia się nad tym, co robi.

- Sprawdź, jak mocno zaciągnęłaś pasy. Czy da się wsadzić pod pasy rękę, czy tylko dwa palce? Czy dziecko nie jest ubrane w kurtkę, co uniemożliwia prawidłowe zapięcie pasów - uwrażliwia kobieta.

Krystal zachęca także do testu... prawidłowo przypięte dziecko obrócone nawet do góry nogami nie wypadnie i właśnie tak powinno być wpięte dziecko.

- Czy jesteś gotowa to zrobić? Czy zapinając pasy jak zwykle,  byś zaryzykowała obrócenie dziecka do góry nogami? Foteliki samochodowe mają niesamowite zabezpieczenia i wzmocnienia, są zaprojektowane tak, by chronić dziecko podczas uderzeń, rzutów, a nawet dachowania. Ale będą skutecznie chronić tylko i wyłącznie, gdy dziecko jest właściwie wpięte. - uświadamia.


Czytaj też: Kiedy jest czas na nowy fotelik samochodowy dla dziecka?

Drogie Mamusie, wykonałybyście taki test?

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz