Kiełki to bomba witaminowa. Czy dla dziecka również będą dobre?

Zastanawiasz się, czy dziecko może sięgać po kiełki? Sprawdź koniecznie!

kiełki

Mamy codziennie zamartwiają się, czy ich dzieci dostają odpowiednią porcję witamin i wartości odżywczych. Jest na to sposób! Wystarczy podać dziecku kiełki!

Kiełki w codziennej diecie to temat bardzo zabiedbany przez Europejczyków. O ile Azjaci zajadają się nimi od wieków, o tyle my dopiero sięgamy po to bogactwo natury. Obawiamy się również tego, czy można podawać kiełki dzieciom. Podpowiadamy – nie ma co się bać!

Kiełki to prawdziwa bomba witaminowa, również dla dzieci. A na dodatek, możemy je wyhodować sami w domu!

Jak najlepiej jeść kiełki?

Oczywiście… na surowo! Kiełki najlepiej zjadać na surowo, ponieważ zachowują wówczas najwięcej składników odżywczych. W tej postaci można je dodawać do surówek, sałatek, past lub posypywać nimi jajecznicę czy ziemniaki.

Dlaczego warto jeść kiełki?

W kiełkach zawarta jest cała masa witamin, m.in. A, B, C, E i H. Pędy bogate są też w minerały: wapń, żelazo, siarkę, magnez, potas, cynk czy selen. Są idealnym suplementem diety ubogiej w składniki mineralne. Co ciekawe, kiełki zawierają więcej składników odżywczych niż ich „dorosły” odpowiednik, są też znaczne lepiej przyswajalne niż ziarna, z których wyrastają.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz