Komu zaufać przy wyborze metody usypiania?

Każdy rodzic poszukuje takiej, która zadziała szybko i skutecznie.

sen dziecka

Sen to zdrowie. Spokojny sen ma szczególne znaczenie dla małego dziecka, dla jego zdrowia i właściwego rozwoju. Podczas snu noworodka wyjątkowo aktywny jest mózg, w którym z ogromną szybkością wytwarzane są nowe połączenia między neuronami. Kiedy maluszek śpi, komórki jego ciała i mózgu mnożą się, wytwarzany jest również hormon wzrostu, a także białe krwinki, niezbędne do zwalczania infekcji. Dlatego musimy zapewnić dziecku dobre warunki do spania.

Dla każdego rodzica właściwa ilość snu powinna być priorytetem. Przede wszystkim oczywiście należy pamiętać, że każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby. Jedne dzieci snu potrzebują nieco więcej, inne trochę mniej. Warto także wiedzieć, że podczas skoków rozwojowych, chorób i nowych etapów rozwojowych zmieniają się potrzeby dziecka. To ile maluszek śpi w ciągu doby, zależy również od wieku, temperamentu, genów czy wrażliwości dziecka. Jedne dzieci są w stanie się najeść przed snem i dzięki temu spać dłużej. Noworodek śpi na dobę około 17 godzin z wiekiem ilość godzin snu, a także ilość dziennych drzemek zmniejsza się. U rocznego dziecka to ok. 12-14 godzin snu na dobę, przy czym sen nocny powinien trwać około 10.

Niestety, mimo że maluchy tyle snu potrzebują, usypianie jest nie lada wyzwaniem dla wielu rodziców. O to przegląd kilku powszechnych poradników, które prezentują powszechne metody usypiania maluchów.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz