Mark Zuckerberg wraz z żoną napisali piękny list do nowonarodzonej córeczki

Co takiego chcieli maluszkowi powiedzieć?

noworodek

 

Mark Zuckerberg jest obecnie jednym z najbogatszych ludzi na świecie. On i jego żona Priscilla Chan są rodzicami rocznej Maximy, a niedawno na świat przyszła ich druga córeczka o imieniu August. Ponieważ po narodzinach Maximy rodzice napisali do maleństwa list, teraz powstał list adresowany do drugiej z córek. Zuckerberg zamieścił jego treść na Facebooku.

Na początku rodzice witają małą August i wyrażają radość z jej pojawienia się na świecie. Wstęp jest podobny do listu do Maximy, w którym młodzi rodzice pisali o swoich nadziejach dotyczących świata, w jakim przyjdzie dziewczynce dorastać – z lepszą niż dotychczas edukacją, mniejszą ilością chorób, mocniejszymi więziami i równością w społeczeństwie.

Dalsza część listu jest już inna, gdyż nie dotyczy dorastania, a dzieciństwa, na którego wagę rodzice kładą duży nacisk. Piszą: "Mamy nadzieję, że zdążysz powąchać wszystkie kwiatki i dobrać do swojego bukietu takie liście, jakie będziesz chciała". A także: "Liczymy, że wraz z Max dotąd będziecie jeździć na karuzeli, aż oswoicie wszystkie kolorowe konie". Wyrażają jeszcze nadzieję, że August pokocha drzemki i będzie śpiochem. Miłe Supermamy, chyba każda z nas życzyła sobie tego dla swego dziecka, nieprawdaż? W zakończeniu listu rodzice piszą córeczce, by nie zamartwiała się o przyszłość, ponieważ od tego są oni, a dzieckiem jest się tylko raz.

Słowa Marka Zuckerberga i jego żony prawdopodobnie odzwierciedlają nadzieje większości rodziców na świecie. I wcale nie mam na myśli tylko tej części chcącej stworzyć dla naszych dzieci lepszy świat. Uważam, że najistotniejszy w tym wszystkim jest fragment dotyczący radości z bycia dzieckiem. Maluchy powinny czerpać z beztroskiego dzieciństwa pełnym garściami i spędzać czas na zabawach, które dorosłym wydają się nieistotne. Tymczasem prawdziwe szczęście polega na cieszeniu się kolorowym liściem znalezionym w parku i promieniami słońca wpadającymi przez okno. Wbrew pozorom, to nie jest tylko nauka dla dzieci. Do refleksji...

 

zg

"Dear August,

Welcome to the world! Your mom and I are so excited to see who you will become.

When your sister was born, we wrote a letter about the world we hoped she and now you will grow up in -- a world with better education, fewer diseases, stronger communities, and greater equality. We wrote that with all the advances in science and technology, your generation should live dramatically better lives than ours, and we have a responsibility to do our part to make that happen. Even though headlines often focus on what's wrong, we still believe these positive trends will win out. We're optimists about your generation and the future.

But rather than write about growing up, we want to talk about childhood. The world can be a serious place. That's why it's important to make time to go outside and play.

You will be busy when you're older, so I hope you take time to smell all the flowers and put all the leaves you want in your bucket now. I hope you read your favorite Dr. Seuss books so many times you start inventing your own stories about the Vipper of Vipp. I hope you ride the carousel with Max until you've tamed every color horse. I hope you run as many laps around our living room and yard as you want. And then I hope you take a lot of naps. I hope you're a great sleeper. And I hope even in your dreams you can feel how much we love you.

Childhood is magical. You only get to be a child once, so don't spend it worrying too much about the future. You've got us for that, and we'll do everything we possibly can to make sure the world is a better place for you and all children in your generation.

August, we love you so much and we're so excited to go on this adventure with you. We wish you a life of joy, love and the same hope you give us.

Love,

Mom and Dad"

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz