Co najlepszego możesz dać swojemu maluchowi w prezencie na Dzień Dziecka?

W Dniu Dziecka pokażmy najmłodszym, co leżało w naszej naturze, gdy sami byliśmy dziećmi.

Dzień Dziecka

63% mam będąc dziećmi najbardziej lubiło podwórkowe zabawy, takie jak berek czy ciuciubabka. Dziś stanowią one atrakcję dla zaledwie 23% najmłodszych. Wyparły je liczne gadżety, setki kanałów w TV oraz szeroka oferta zabawek. W Dniu Dziecka trudno więc dzisiejszym maluchom zrobić dużą niespodziankę. Dlatego planując jak spędzimy z dziećmi ich święto i jakie zaproponujemy im atrakcje, których jeszcze nie miały okazji spróbować sięgnijmy do doświadczeń z własnego dzieciństwa. Przypomnijmy sobie, co leżało w naszej naturze, gdy byliśmy mali – a potem zabierzemy swoje pociechy do niezwykłej, pełnej przygód krainy naszych zabaw. Nie zapomnijmy wziąć ze sobą także ulubionych, dziecięcych przysmaków!

Zwykłe przedmioty – niezwykła zabawa

Piękne lalki z zestawami akcesoriów, skomplikowane klocki, z których można wyczarować niemal wszystko, kolorowe pluszaki i grające gadżety – w sklepach czeka na dzieci nieograniczony wybór zabawek. Do tego dochodzą setki kanałów w telewizji oraz gry komputerowe i video. Te ostatnie wg badanych mam są jedną z największych dziecięcych atrakcji. W ten sposób lubi spędzać czas aż 30% najmłodszych i jest to – zaraz po jeździe na rowerze (36%) – ulubiona forma aktywności wśród dzieci.* Tak szeroki wybór dostępnych atrakcji powoduje, że nasze pociechy na pewno zaskoczy fakt, iż rodzice potrafili znakomicie bawić się przy użyciu codziennych, zwykłych przedmiotów. Ponieważ jednak naturalną cechą każdego dziecka jest kreatywność i nieograniczona wyobraźnia na pewno chętnie poznają ich niezwykłe zastosowania. Kto wie, może nawet wspólnie wymyślimy nowe!

Pokażmy zatem dzieciom, że wystarczy kawałek gumy lub kredy oraz odrobina wyobraźni, by spędzić niesamowity, pełen przygód dzień. Na pewno chętnie jeszcze raz poczujemy radość, jaką niosą ze sobą nasze ulubione zabawy – np. w chowanego, berka czy ciuciubabkę, które dla większości badanych mam były ulubioną formą spędzania czasu w dzieciństwie (zadeklarowało tak 63%). Będą one teraz jeszcze bardziej radosne, bo przeżywać będziemy je wspólnie z ukochanym maluchem. Z uśmiechem na pewno także przypomnimy sobie zasady innych dwóch najbardziej popularnych gier z naszego dzieciństwa – gra w gumę (lubiło w nią grać 47% badanych mam) i w klasy (21%). Jak widać, w naturze mam, gdy były dziećmi, najbardziej leżały aktywne zajęcia w gronie rówieśników na podwórku. Ponieważ potrzeba ruchu jest naturalną cechą każdego dziecka, nasze pociechy na pewno chętnie włączą się do nowych, nieznanych zabaw.

Nie przejmujmy się także, jeśli pogoda nie dopisze. Weźmy do ręki kartki i długopis i nauczmy dzieci grać razem w statki, kółko i krzyżyk czy państwa-miasta. Możemy też odkurzyć ulubione gry planszowe. Dzieci z pewnością chętnie się ich nauczą, ponieważ ta forma zabawy jest coraz bardziej popularna (wg mam lubi je 16% najmłodszych).

Źródło: Materiały prasowe Mlekołaki

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz