Jakich błędów unikać podczas nauki korzystania z nocnika?

Oto najczęstsze błędy, które popełniają rodzice, gdy uczą swoje dzieci korzystać z nocnika.

nocnik

Gdy przyjdzie pora na naukę korzystania z nocnika, rodzice zaczynają oglądać się za sprzętem, zupełnie zapominając o tym, jak należy przyzwyczajać dziecko do korzystania z niego. Okazuje się, że siadanie na nocnik wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby nam się wydawać. Nie jest to łatwe dla rodziców, a co dopiero dla dziecka.

Oto kilka z podstawowych błędów, które popełniają rodzice podczas pierwszych prób wysadzania dziecka na nocnik. Przecztaj, żeby ich nie popełnić!

Zbyt szybkie sadzanie dziecka na nocnik

Wiele problemów związanych z nietrzymaniem moczu w dorosłym życiu wiąże się właśnie ze zbyt szybkim sadzaniem na nocnik. Dziecko, które uczy się korzystać z nocnika, gdy nie jest jeszcze na to gotowe, przeżywa silne stresy związane z tym, że nie potrafi sprostać wymaganiom rodziców. Ten stres odbija się w przyszłości. Nietrzymanie moczu wpływa na psychikę tak silnie, że dziecko niejednokrotnie nie jest w stanie sobie z tym poradzić i w przyszłości w każdej stresującej sytuacji zdarza mu się nietrzymanie moczu. Są to oczywiście sytuacje, które w przyszłości trzeba będzie konsultować z psychologiem i urologiem.

Zbyt duża presja

Jak to jeszcze robi w pieluchę? Już dawno powinno korzystać z nocnika. Ekspertka do wychowania dzieci Janet Lansbury twierdzi, że: „Dzieci nie potrzebują nacisków ze strony dorosłych. One potrzebują opieki, cierpliwości, dobrej komunikacji i wsparcia. I uwzględnienia tego, że proces nauki korzystania z nocnika jest kwestią bardzo indywidualną”.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz