Ich pupa nigdy nie poznała pieluszki! Od urodzenia swoje potrzeby załatwiają do nocnika [FOTO]

Słyszałyście już o NHN? Jeśli nie, to wam opowiem, a jeśli tak, to może dowiecie się czegoś nowego.

wychowanie bez pieluch

 

Trend znany w kręgach rodzicielskich jako NHN (Naturalna Higiena Niemowląt) tak naprawdę nie jest żadnym trendem, tylko naturalną metodą stosowaną w niektórych częściach świata od setek lat. Widziałyście kiedyś zdjęcia np. kobiet z plemion afrykańskich i ich dzieci? A widziałyście, żeby na tych zdjęciach choćby jedno dziecię nosiło pieluchę? No, właśnie.

 

Nocnik od urodzenia

W naszych domach, niestety, nie ma możliwości wyniesienia malucha za winkiel, by załatwił swoją potrzebę (swoją drogą, ciekawe, co by na to powiedzieli sąsiedzi), dlatego do wysadzania malucha wykorzystujemy znane już średniowiecznym królom nocniki. Jeśli zaś nasz szrab jest jeszcze bardzo mały i nie siada samodzielnie, możemy zamiast nocnika użyć umywalki lub miski (można, oczywiście, trzymać niemowlę nad nocnikiem). Ważne, żeby mieć zawsze pod ręką coś, do czego maluch mógłby załatwić swoje potrzeby. Na spacerze i w gościach można wykorzystać np. pudełko po lodach.

Aby nie dopuścić do mokrej (albo i gorzej) afery, niemowlaka należy ubierać w ciuszki, które od pasa w dół można szybko zdjąć. Nie poleca się śpioszków i pajacyków bez zapięcia w na nóżkach i w kroku. Najlepsze do szybkiego ściągania będę lużne spodenki na gumkę.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz