Emma mogła stracić ucho po przekłuciu pistoletem. Narzędzie utknęło w uchu niemowlęcia.

Kilkumiesięczna dziewczynka trafiła do szpitala po przekłuciu uszu w salonie kosmetycznym.

kolczyki

Przekłuwanie uszu niemowlętom to temat wielu sporów. Na szczęście od niedawna wiedzie prym zasada mówiąco o tym, że nie przekłuwa się uszu niemowlętom, a jeśli mamy do czynienia ze starszymi dziećmi, to można przekłuć im uszy, ale w profesjonalnym salonie i…

...nie pistoletem! Bo może dojść do takiej sytuacji, jaka spotkała Emmę.

Emma i jej mama spacerowały po centrum handlowym. Matka pomyślała, że chciałaby, by jej córka miała kolczyki. Zobaczyła, że salon kosmetyczny jest otwarty, więc postanowiła skorzystać z okazji i przekłuć córce uszy.

Zabieg przekłucia uszu pistoletem u małej Emmy wykonała niewykwalifikowana praktykantka, która nie miała pojęcia o piercingu. Kobieta użyła pistoletu, który służy do przebijania uszu osobom dorosłym. Miała problem z wyjęciem sprzętu z ucha kilkumiesięcznej dziewczynki.

Dziecko trafiło do szpitala

Na szczęście ucho dziecka udało się uratować. Skończyło się na poważnej infekcji i ropiejącym uchu, a dziecko do końca życia będzie miała bliznę na uchu.

Dziewczynka mogła od tego nawet stracić ucho, ponieważ narzędzie utknęło w skórze dziecka, a kosmetyczka nie umiała go wyciągnąć.

Warto pamiętać, że przekłuwanie dzieciom uszu często może nieść za sobą złe konsekwencje. Lepiej więc się wstrzymać i przekłuć dziecku uszy, w okolicach 10 roku życia, bo wydaje się to najsensowniejszym czasem. Dodatkowo trzeba mieć na względzie, że przekłuwanie uszu pistoletem, który pierwotnie służył do znakowania bydła, zawsze jest złym pomysłem!

 

ap

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz