Oryginalne imiona dla dzieci. Czy coś jeszcze może nas zaskoczyć?

Imię naszego dziecka musi być wyjątkowe. Ale żeby aż tak?

nietypowe imiona

 

Moda na nadawanie dzieciom nietypowych imion nie przemija już od dobrych kilku lat. Rodzice chcą, żeby ich dziecko od samego początku wyróżniało się na tle innych. By tak się stało, wymyślają mu takie imię, żeby nie powtarzało się ono w całej klasie albo i szkole. Prześcigają się więc w swojej oryginalności i zadziwiają pracowników Urzędu Stanu Cywilnego pomysłami nieraz tak niezwykłymi, że wiadomość o niezwykłym imieniu ich dziecka rozchodzi się po całym kraju.

Obecnie internautom opadają szczęki na widok imion, które nadali swoim bliźniętom pani Katarzyna i pan Paweł z Ustronia. Maluchy otrzymały imiona Trimurti i Drunvalo. Że jak? - zapytacie. Ano, właśnie tak – sama musiałam się nieźle skoncentrować, żeby przepisać dla was te imiona. Rodzice bliźniąt prawdopodobnie inspirowali się kulturą Wschodu, ponieważ Trimurti to nazwa boskiej trójcy w hinduizmie, zaś Drunvalo jest imieniem duchowego przewodnika Drunvalo Melchizedeka. Mama i tata maluchów z pewnością są zachwyceni tym, jak nazwali dzieci. W przeciwnym razie nazwaliby inaczej, prawda? Pytanie czy ich zachwyt będą podzielać same dzieci i ich rówieśnicy?

Bliźnięta z ustronia są żywym dowodem na to, że wyobraźnia młodych rodziców nie zna granic. Czy jednak oryginalność jest najważniejszą cechą imienia dla dziecka? Maluchy niekoniecznie cenią sobie wyróżnianie się wśród rówieśników, ponieważ dzieci jako grupa inności nie lubią (wielu dorosłych zresztą również) i niespotykane imię może zmienić przedszkolne czy szkolne życie malucha w piekło. Warto się nad tym zastanowić wybierając imię dla naszej pociechy.

 

zg

Komentarze (2)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
2017-08-29 09:16:01

Nik nie wiedział

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gość
2017-08-25 12:33:37

Zachowanie dziecka jest odzwierciedleniem zachowania rodzicow w stosunku rodzica do innych i to jest wina rodzcio co dziecko wynosi z domu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz