O czym warto pamiętać, organizując letni wypoczynek z małym dzieckiem w pobliżu wody?

Bez względu na to, czy to hotelowy basen, weekend nad rzeką czy dwa tygodnie na plaży, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Z dzieckiem nad wodą

Sezon urlopowy w pełni, dla niektórych to pierwsze wakacje z dzieckiem. Jedni rodzice bez obaw wyjadą z maluszkiem inni będą się poważnie zastanawiać nad wyborem miejsca wypoczynku. Jeszcze inni zdecydują się, na weekendowe atrakcje, a zrezygnują z dużych wyjazdów. Najważniejsze, by dobrze się przygotować! O czym pamiętać wybierając się z dzieckiem nad wodę? Podpowiadamy!

Krem z filtrem to podstawa

Niemowlęta i dzieci do 3. roku życia nie powinny przebywać bezpośrednio na słońcu, najlepszy dla nich jest cień drzew, parasola lub dobrze osłonięty wózek. Wybierz także odpowiedni krem z filtrem. Krem powinien być dostosowany do wieku dziecka oraz nie może zawierać parabenów i substancji zapachowych. Dla dzieci przeznaczone są kosmetyki z filtrami, które nie wnikają w skórę, tylko tworzą na niej warstwę odbiającą promienie, tzw. filtry fizyczne (mineralne). Niemowlęta należy smarować kremem z filtrem SPF 50+, chroniącym przed UVA i UVB. Zadbaj o to, by produkt był wodoodporny i fotostabilny (czyli cząsteczki filtru są zdolne do utrzymania swych właściwości ochronnych przez określony czas ekspozycji na słońce). Dobrze, jeśli krem ma atest Centrum Zdrowia Dziecka albo Instytutu Matki i Dziecka. Pamiętaj, że nawet jeśli krem jest wodoodporny, po kąpieli należy zaaplikować go ponownie. Jeśli maluch spędza dużo czasu w wodzie, warto zakupić koszulkę do kąpieli z filtrem z UV, co z pewnością ochroni ramionka przed poparzeniem.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kaśka
2017-06-30 20:57:47

Trzeba pamiętać o zabraniu kosmetyków z odpowiednim filtrem i okularkach, żeby promienie słoneczne nie wyrządziły dzieciom krzywdy. Znalazłam atestowane okularki z filtrem na tublu.pl, teraz jeszcze tylko kosmetyki i zabawki do pływania i wyprawka wakacyjna gotowa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz