Pewna mama ostrzega przed podróżowaniem samolotem z małymi dziećmi: Opóźnienie lotu jest bardzo niebezpieczne dla niemowląt!

Początek lata to początek wzmożonego ruchu lotniczego. Przepisy obowiązujące w czasie opóźnienia samolotu nie służą bezpieczeństwu małych dzieci.

podróżowanie z dzieckiem

Przegrzane niemowlę w samolocie

To, co powinno być szybką i bezpieczną podróżą, zmieniło się w prawdziwy dramat. Emily France wybrała się ze swoim 4-miesięcznym synem w poróż samolotem z Denver do El Paso. Kobieta twierdzi, że pojawiła się na międzynarodowym lotnisku w Denver pół godziny przed zaplanowanym startem samolotu. Temperatura powietrza w porcie lotniczym w tym czasie wynosiła 91 stopni. Emily France twierdzi, że kiedy zajęła miejsce w samolocie, było już w nim duszno, a z otworów klimatyzacyjnych powiewało tylko gorące powietrze. Zdaniem załogi samolotu, z powodu uciążliwego upału, trzeba było zatankować maszynę. Emily France wraz z innymi pasażerami czekała na pokładzie samolotu prawie dwie godziny. W tym czasie klimatyzacja była wyłączona. 4-miesięczny synek Emily zaczął się przegrzewać, aby go ochłodzić, matka okładała jego ciałko nawilżanymi chusteczkami. Kobieta chciała opuścić pokład samolotu chociaż na kilka minut, niestety nie uzyskała takiego pozwolenia, a lot ponownie się opóźnił z powodu upalnej pogody. Matka ustawiła się ze swoim synek w drzwiach samolotu, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i ochłodzić się. To również nie pomogło. W końcu przystała na poradę załogi samolotu i zdecydowała się na obłożenie ciała dziecka woreczkami z lodem. Chłopiec był cały czerwony, a jego oczy zapadały się, malec krzyczał. Zdaniem Emily France minęło kolejnych 30 minut, zanim samolot zawrócił do bramki, gdzie czekało pogotowie. Zdaniem pilota minęło 16 minut. Dziecko zostało zabrane do Szpitala Dziecięcego w Denver, lekarze nie stwierdzili udaru.

 

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz