Baw się z dzieckiem i nie używaj zabawek!

Zabawy z dzieckiem nie muszą obfitować w grający plastik. Wystarczy kreatywny opiekun, a plastik idzie w odstawkę!

zabawa

Pomysły na ciekawe zabawy dla niemowląt (malowanie farbkami, turlanie się, przekładanie z pudełka do pudełka)

Wielu rodziców nie ma pojęcia, jak bawić się z dziećmi. Kupują więc mnóstwo zabawek w nadziei, że producent przewidział to, że nie wiemy, jak zaciekawić nasze dziecko domowymi przedmiotami i sobą samym. Podpowiadamy, które z zabaw dzieci kochają najbardziej, a które wcale nie wymagają drogich grających zabawek. Gwarantujemy, że dziecko będzie oczarowane!

Malowanie farbkami

Malowanie farbkami to jedna z najbardziej rozwijających zabaw dla malucha. Możecie zacząć już w okolicach 9 miesiąca dziecka. Nie musicie się obawiać, że dziecko zje farbki. O tym, jak zrobić farbki naturalne, już pisaliśmy tutaj.

Zabawa w naleśnika

Nie wiadomo dlaczego, ale dzieci bardzo lubią być naleśnikiem i mają przy tym mnóstwo radochy. Wystarczy Wam podłoga i koc. Dziecko zawijane w koc niczym dżem w naleśnik śmieje się jak nigdy dotąd. To naprawdę wspaniała zabawa! Potem zabawa się potęguje, bo naleśnika trzeba odwinąć... i zjeść!

Turlanie się

Dzieci bardzo lubią wspólne zabawy na podłodze. Turlanie się jest jedną z najfajniejszych. Musisz tylko uważać na głowę dziecka, najlepiej zrobić to na miękkiej powierzchni, turlaj dzieckiem w każdą stronę i słuchaj radośnie, jak się śmieje!

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz