Najgłupsze metody usypiania dziecka

Dziecko nie chce spać? Marudzi przy zasypianiu? Musisz je nosić godzinami, żeby zasnęło? Oto kilka nowatorskich pomysłów - kto wie, może jednak się sprawdzą!

zasypianie dziecka

To, że dzieci nie śpią, to norma. Jest mnóstwo sposobów na to, jak je ukoić, ale niewiele naprawdę skutecznych. Wielu rodziców sięga po nowatorksie i szokujące metody. Chcesz wiedzieć jakie?

Umpa lumpa

Metoda, która pojawiła się wraz z filmową inspiracją z Youtube. Należy kołysać dziecko rytmicznie w prawo i w lewo, a na słowo "hop", zrobić delikatnie hop do góry, a przy tym powtarzać: umpa lumpa umpa lumpa umpa lumpa hop. Podobno dziecko zasypia po minucie.

W samochodzie

Należy, szczególnie w srogą zimę, ubrać siebie i dziecko, dziecko włożyć do fotelika i zabrać na przejażdżkę po osiedlu. Podobno w pierwsze 20 minut od zaśnięcia można dziecko na spokojnie przełożyć do łóżeczka i rozebrać.

Ping pong

Świetna metoda, jeśli tylko masz wolny kawałek ściany. Wypróbuj odbijanie piłki ping-pongowej. Dziecko będzie wsłuchiwać się w regularny dźwięk uderzeń, ale i obserwować poruszającą się monotonnie tam i z powrotem kulkę. Po jakimś czasie zainteresowanie piłką ustąpi znudzeniu, a wreszcie senności. Przy odrobinie szczęścia, oczywiście.

Komentarze (1)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mama K
2018-02-18 07:49:26

To nie sa najglupsze metody! Co najmniej dwie z nich dziś wyprobujemy :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz