Przygotuj malucha na zmianę czasu!

Politycy planują zrezygnować ze zmiany czasu na czas zimowy, ale jeszcze nie w tym roku.

zmiana czasu

Zdaniem wielu specjalistów zmiana czasu powoduje problemy z przestawieniem organizmu i bardziej męczy, niż daje pożytku. Politycy planowali, by już w tym roku zrezygnować ze zmiany czasu na czas zimowy. Zmiany jednak najwcześniej zostaną wprowadzone w przyszłym roku na jesieni, tymczasem najbliższa zmiana czasu będzie miała miejsce z 28 na 29 października. Cofniemy wtedy wskazówki zegarów o godzinę - z trzeciej na drugą. Jednak zanim to zrobimy, warto przygotować nasze dzieci troszkę wcześniej, zwłaszcza, jeśli maluch chodzi do żłobka lub przedszkola

Przestawianie warto zacząć już kilka dni wcześniej, przesuwając czas pobudki i pory nocnego snu o 15 minut. Dzięki temu "wytracimy" godzinną zmianę czasu na raty. Jeśli nie możesz tego zrobić w tygodniu, wykorzystaj sobotę, by przesunąć lekko drzemki dziecka i nocny sen.

Aby ułatwić wam zadanie warto w piątek, sobotę i niedzielę spędzać, jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu i wszelkie atrakcje, jak np. wycieczka do ZOO, także będą pomocne. Dzięki temu łatwiej będzie "sterować" porą drzemek. Trudniejszym wyzwaniem będzie położenie dziecka spać o "nowej" porze. Nie zapominaj jednak o rutynie, z której nie misisz zrezygnować, a jedynie przesunąć w czasie.

W niedzielę obudź dziecko o porze zgodnej z nowym czasem, a jeśli malec budzi się sam, spróbuj namówić je jeszcze do poleżenia w łóżku (ja wiem, że to brzmi jak dobry żart! Nam się udawało przeciągnąć 30 minut, zabierając dziecko do naszego łóżka). 

U nas zawsze się udawało szybko i bezboleśnie, ale taka zmiana bywa niełatwa. Pamiętaj ednak, że każde dziecko jest inne, więc wykaż się cierpliwością. Są dzieci, które potrzebują troszkę więcej czasu.

db

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz