Mama zamieszcza post na temat okropnej, rzadkiej reakcji swojego dziecka na szczepienie [FOTO]

Isabel Olesen z Melbourne w ciągu 48 godzin po rutynowym szczepieniu w 18. miesiącu życia, dostała rzadkiej reakcji alergicznej. Mama dziewczynki powiedziała: „Mamy tyle szczęścia, że przeżyła!”.

reakcja alergiczna

Skutki uboczne szczepionki

Mała Isabel musi żyć ze skutkami ubocznymi po szczepieniu. Dziewczynka straciła większość wzroku, musiała nauczyć się jeść i chodzić od nowa. Jej matka, 39-letnia Edwina, była przerażona, gdy zobaczyła swoją córkę w czasie reakcji alergicznej: „Nigdy nie widziałam czegoś podobnego, skóra Isabel była czerwona, kiedy przesunęłam ręką po jej policzku, fragment jej skóry wpadł mi w ręce. Przez kilka tygodni wciąż czułam na dłoni zapach spalonego mięsa”. Kobieta bała się o życie swojej córki, natychmiast udała się z nią do szpitala. To tam po raz pierwszy usłyszała nazwę tajemniczej choroby: zespół Stevensa-Johnsona. Dziewczynka musiała zostać w szpitalu przez trzy miesiące. Musiała uczyć się wszystkiego od nowa. Okazało się, że ma poważne problemy ze wzrokiem. Wypisano ją ze szpitala, jako niewidomą, Isabel każdego dnia potrzebuje kropli do oczu, konieczny będzie przeczep rogówki w jednym oku, aby mogła zobaczyć chociaż kilka kolorów i ruchów. Dziewczynka jest niezwykle silna i nie poddaje się, jej mama twierdzi, że jest cudem i że mają wiele szczęścia, bo w ogóle przeżyła. Edwina podzieliła się historią swojej córki, aby uświadomić innych rodziców, czym jest zespół Stevensa-Johnsona (SJS). Isabel musi do końca życia walczyć ze spustoszeniem, jakie w jej organizmie spowodowała silna reakcja alergiczna. SJS rozkłada membranę wokół oczu i powoduje, że oko staje się bardzo suche. Dziewczynka codzienne stosuje krople do oczu i chodzi w okularach przeciwsłonecznych, aby nie uszkadzać wzroku.

Zespół Stevensa-Johnsona

Jest to rzadkie, poważne zaburzenie skóry i błon śluzowych. Zazwyczaj jest to reakcja na leki, środki chemiczne lub zakażenie. Zaczyna się objawami grypopodobnymi, następnie pojawia się czerwona lub purpurowa wysypka i pęcherze. Potem górna warstwa skóry objętej taką reakcją, obumiera, a nawet odpada, a potem zaczyna się goić. To ostra martwica naskórka. Zespół Stevensa-Johnsona wymaga hospitalizacji, w niektórych przypadkach może spowodować zgon.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz