Są sytuacje, w których dziecko ma więcej odwagi niż rodzic

Mama i tata mają być wsparciem i opoką dla swojego malucha, jednak są sytuacje, w których ty byś się krępowała lub bała, a dziecko zrobi to bez wahania.

dziecko

W naturze rodzica leży chronienie swojego małego i bezbronnego maluszka. Sprawdź, w jakich sytuacjach dorośli się krępują, boją, a nawet wstydzą, a dziecko zrobi to bez wahania.

1. Płacz

Płacz bezwątpienia leży w naturze dziecka i jest pierwszym sposobem komunikacji ze światem. Maluch nie krępuje się czy to noc, czy dzień, czy jest w domu, czy w miejscu publicznym, jeśli cokolwiek mu nie pasuje jest skłonny drzeć się wniebogłosy i zalewać krokodylimi łzami. Dorośli zazwyczaj próbują ukryć łzy, nawet gdy to są łzy wzruszenia czy radości.

2. Wyrażenie niezadowolenia i krytykowanie

Dziecko jest do bólu szczere i jeśli cokolwiek mu się nie podoba albo płacze (jak jest małe) albo mówi wprost. Smak jedzenia, prezent, jaki dostał od Mikołaja, czy nowa fryzura mamy - mały krytyk, bez oporów powie co o tym myśli. Wielu dorosłych wie, co wypada, a co nie i woli zacisnąć zęby niż powiedzieć uczciwie innemu dorosłemu co myśli na dany temat.

Komentarze (0)

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz